Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 212349 пати)

Присутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3776
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2355 на: Февруари 18, 2021, 21:03:46 pm »


Отсутен changetheoil savethecar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 681
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2356 на: Февруари 23, 2021, 10:52:24 am »
Јас обично не давам совет кој што да земе, затоа што најчесто сите сакаат потврда на сопствениот избор, а не туѓо мислење. Штом си мераклија на бмв, земи си 330и после 2019та година.
@Luki Junior

jas nema sansa od bmw da menjam brend pa kakva srekjata dal ke se pogodi ili ne  ;D dosega site se pogodoli eve treto po red e, nego muabetov mi bese dal na benzinec, hibrid, diesel, elektro..itn... inace 100 konja ne me nosat u drug salon, jas taa lekcija si ja nauciv :-)  neznam ovie novive biturbo modeli dali se ekonomicni ili smukaat 15l u grad?

Се купува ли BMW 330i v6 бензин и да се мисли на потрошувачка ? Тоа кога купуваш 316 / 318 па му мислиш. :D
@BraneMKD
realno za moite potrebi 330i e predimenzioniran motor, spored performansite duri i 2.0i e dovolen duri i predovolen od 0 na 100 7,2sec., toa e dosta solidna vrednost.