Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 170975 пати)

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3258
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1665 на: Август 12, 2018, 21:42:50 pm »
Опел,најбољи ауто 😃

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2260
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1666 на: Август 12, 2018, 21:46:44 pm »
швицарска или скандинавска?

Имаше од старите наши таблици.

Како можи ова да се случи не ми е баш јасно колата изгледа како да била на пескарање и во тие делови да е симната бојата.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25354
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1667 на: Август 12, 2018, 21:49:07 pm »
Па нели алуминиум?

Таа генерација на А4 не беше алуминиумска. Сегашната има нешто од алуминиум, ама е далеку од скроз алуминиумска. Најновата генерација А6 (и прошлата, од.. 2010-та ваљда па наваму) користи многу повеќе алуминиум.

Како можи ова да се случи не ми е баш јасно колата изгледа како да била на пескарање и во тие делови да е симната бојата.

Чудно е ова.. Повеќе ми изгледа како да е сменет цел панел, па не бил офарбан како што треба, или па евентуално е закачено на нешто..

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2260
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1668 на: Август 12, 2018, 22:22:36 pm »
Чудното е што на сите 4ри тркала беше исто, бојата падната и површинска корозија.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19983
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1669 на: Август 12, 2018, 23:54:43 pm »
A4 B8, сите четири венци беа вакви а и праговите делумно исти.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Opelitis Corrosiva.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5490
 • Бенве сие бенве
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1670 на: Август 13, 2018, 07:58:32 am »
Ова се гледа дека е некоја не пазена кола, види само задната врата колку е лупана во ѕид или други коли.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19983
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1671 на: Август 13, 2018, 09:42:28 am »
Нема врска како и колку е одржувана.

Да ти сликам Фиат Браво (или Брава) од девеес некоја , кршови целата, се фаќаш за квака се откачува, крчи , тече...али кај што е изгрбана, слупана и излупена се гледа поцинкувана шасија одоздола и ни траг од корозија.

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 707
 • Virus-Alfa
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1672 на: Август 13, 2018, 10:50:08 am »
Na bravoto prednoto krilo go izlupiv ubavo do gol meter, taka si stoe veke 5god, nema ni traga od povrsinska rga, spored mene, bravoto moe e naj ne pazena kola do sega sto sum sretnal, ja vozat 7 dusi i se koristi od tovarno vozilo, do prevozno sredstvo, so pominati 250.000 +km, zborot mi e deka ne e reper dali e pazena ili ne so toa dali treba da ima rga ili ne.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1673 на: Август 13, 2018, 10:54:28 am »
Има огромна разлика во шасијата од старото Браво/Брава до новово. Помеѓу другото, новото е со поцинкуван лим, така да многу потешко кородира.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2260
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1674 на: Август 24, 2018, 19:55:42 pm »
Интересен fault имаат новите Ибица, Поло и Арона

https://www.autoexpress.co.uk/car-news/103454/volkswagen-and-seat-continue-to-sell-cars-with-seatbelt-fault

If three people are in the rear seats of either car, during a high-speed lane change the middle socket seatbelt socket can push down on the rear-left seatbelt socket’s release button, unlatching the seatbelt.

- Ова кај нас не е проблем и не ни ќе има recall пошто никој не врзува појас.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1675 на: Август 25, 2018, 10:24:00 am »
Исто како и со кочниците. 18 години не го решија проблемот со добошот на Поло, ибица, Фелиција, Фабија што р'ѓосуваше, шкрипеше на секоа кочење и заглавуваше нејќеше да кочи. На технички преглед ги маваа со чекан и WD40 за да поминат регистрација.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 222
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1676 на: Август 25, 2018, 13:03:32 pm »
И со електронските рачни кочници имаат сеуште проблем а од Б6 уште е започнат проблемот
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46868
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1677 на: Август 29, 2018, 15:19:50 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14415
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1678 на: Август 29, 2018, 15:20:39 pm »
Брат за брат, Широње за пари.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38112
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1679 на: Август 29, 2018, 15:23:35 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.