Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 171569 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1650 на: Август 10, 2018, 10:01:19 am »
Те го кој ги измисли геј парадите, ем како teambuilding, eм како маркетинг инструмент :D


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Крпејнца од 4 коли.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1651 на: Август 10, 2018, 12:27:18 pm »


Газдата на 5 кава оправдано тврди дека ја оставил 24 часа паркирана до некој Опел...и ете ти беља.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1652 на: Август 10, 2018, 12:42:51 pm »
Не е кородирано. Повеќе ми личи дека е некако оштетена бојата околу и има после појавено површинска корозија. Гледај дека се гледа и здрав гол метал на неколку места кај што е оштетена бојата.

А и раткапниве од четворка јаки...

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1653 на: Август 10, 2018, 13:48:43 pm »
Можеби е Чоколино.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3982
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1654 на: Август 10, 2018, 14:03:45 pm »
Увезена калемка со 0.5мм кинески НЕпоцинкуван лим.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1655 на: Август 10, 2018, 14:07:42 pm »
Калем егдан.


А може и возел ланци, па отишол едниот ланец јабана.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3982
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1656 на: Август 10, 2018, 14:24:05 pm »
Beograd?

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1657 на: Август 10, 2018, 15:50:46 pm »
Ај испитајте убаво ако не...па пишете. :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17342
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1658 на: Август 10, 2018, 16:00:16 pm »
Паднал китот.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1659 на: Август 10, 2018, 16:07:26 pm »
Да му ги скратиме маките на стратро. Голфот е фалш и корозија има фатено пошто е VW. Овој некој од фаличната серија за балкански пазар.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31360
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1660 на: Август 10, 2018, 21:02:16 pm »
Овој мора да е ТАС

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1661 на: Август 10, 2018, 21:21:22 pm »
Да му ги скратиме маките на стратро. Голфот е фалш и корозија има фатено пошто е VW. Овој некој од фаличната серија за балкански пазар.

Ај види и за овие ако не...


Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2269
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1662 на: Август 12, 2018, 18:10:39 pm »
A4 B8, сите четири венци беа вакви а и праговите делумно исти.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3982
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1663 на: Август 12, 2018, 18:23:14 pm »
швицарска или скандинавска?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31360
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1664 на: Август 12, 2018, 21:17:46 pm »
Па нели алуминиум?