Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 152663 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36561
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1890 на: Јуни 04, 2019, 12:12:12 pm »
Ако сакаш да се дружиш Голф е право ауто за тебе, евентуално ако си ептен по дружењето тогаш Алфа....
Со алфа и е*ење паѓа, не само дружба ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3619
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1891 на: Јуни 04, 2019, 12:36:15 pm »
Ако сакаш да се дружиш Голф е право ауто за тебе, евентуално ако си ептен по дружењето тогаш Алфа....
Со алфа и е*ење паѓа, не само дружба ;D

Додека не купив Голф се чудев на тие со Алфа, сега ми се појасни работите :)


Едит: Лошо се изразив: Во споредба со на Симо 159ката мојот Голф е Алфа.
« Последно менување: Јуни 04, 2019, 12:46:50 pm AUUU »

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1892 на: Јуни 04, 2019, 18:04:27 pm »
Ако сакаш да се дружиш Голф е право ауто за тебе, евентуално ако си ептен по дружењето тогаш Алфа....
Со алфа и е*ење паѓа, не само дружба ;D

Додека не купив Голф се чудев на тие со Алфа, сега ми се појасни работите :)


Едит: Лошо се изразив: Во споредба со на Симо 159ката мојот Голф е Алфа.

Е аман де толку ли се овие Голфојве, јас па загреан сум за него. Никогаш сум немал ниту сум возел германска кола, но по коментариве ме разочарувате..  :'(

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3619
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1893 на: Јуни 04, 2019, 21:57:32 pm »
Ако сакаш да се дружиш Голф е право ауто за тебе, евентуално ако си ептен по дружењето тогаш Алфа....
Со алфа и е*ење паѓа, не само дружба ;D

Додека не купив Голф се чудев на тие со Алфа, сега ми се појасни работите :)


Едит: Лошо се изразив: Во споредба со на Симо 159ката мојот Голф е Алфа.

Е аман де толку ли се овие Голфојве, јас па загреан сум за него. Никогаш сум немал ниту сум возел германска кола, но по коментариве ме разочарувате..  :'(
Не се лоши да се разбереме, ама проблем е што си возел јапанско,  а јапанците се пали-вози првите 200.000

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7385
 • Пичлеме
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1894 на: Јули 10, 2019, 10:31:04 am »
Цитат
Фолксваген“ неделава го прекинува производството на последната верзија на моделот „буба“ во фабриката во Пуебла, Мексико. Тоа значи крај на патот за возилото кое беше симбол 80 години, уште од 1938 година.

А таман бубата стана екстра педерска, да не речам современа :)
If you love someone, set them free... If they return to you, put several 8-inch blades into their head... If they return again, thеn run... Just run!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36561
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1895 на: Јули 10, 2019, 11:54:34 am »
Цитат
Фолксваген“ неделава го прекинува производството на последната верзија на моделот „буба“ во фабриката во Пуебла, Мексико. Тоа значи крај на патот за возилото кое беше симбол 80 години, уште од 1938 година.

А таман бубата стана екстра педерска, да не речам современа :)
Увек била современа, коа биле наци - буба, после тоа хипици - буба, па педери - буба...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1896 на: Јули 10, 2019, 19:59:45 pm »
Цитат
Фолксваген“ неделава го прекинува производството на последната верзија на моделот „буба“ во фабриката во Пуебла, Мексико. Тоа значи крај на патот за возилото кое беше симбол 80 години, уште од 1938 година.

А таман бубата стана екстра педерска, да не речам современа :)
Увек била современа, коа биле наци - буба, после тоа хипици - буба, па педери - буба...
Буба од 38ма, Хитлеровата.

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1897 на: Јули 21, 2019, 18:55:39 pm »
Дали ова OPF (OTTO PARTIKELFILTER) значи дека и на бензинците ставија филтер за издувни гасови како ДПФ кај дизелите? Ах мамето. Очигледно доаѓа крајот на SUS агрегатите.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24473
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1898 на: Јули 21, 2019, 19:01:22 pm »
Дап, се повеќе и повеќе бензинци добиваат филтер за ситни честички.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45393
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1899 на: Јули 21, 2019, 20:48:50 pm »
Дали ова OPF (OTTO PARTIKELFILTER) значи дека и на бензинците ставија филтер за издувни гасови како ДПФ кај дизелите? Ах мамето. Очигледно доаѓа крајот на SUS агрегатите.
На хибродите им доаѓа времето.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36561
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1900 на: Јули 22, 2019, 06:47:10 am »
И тие ќе си добијат PF.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45393
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1901 на: Јули 22, 2019, 07:44:47 am »
Здравје до тогаш.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36561
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1902 на: Јули 22, 2019, 07:49:48 am »
Нема да им пречи. Ни на бензинците, ни на хибридите. За разлика од дизел партикл филтрите, овие филтри се 1. далеку помалку „оптеретени“, 2. сосема другачие технолошки средени. https://flashcleanermachine.com/gpf-gasoline-particulate-filter/

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45393
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1903 на: Јули 22, 2019, 08:03:41 am »
Кога ќе добијат ќе видиме каков ќе имаат.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36561
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1904 на: Јули 22, 2019, 08:13:02 am »
Добија веќе, не треба да чекаш нешто посебно... Од сад надаље, секој gdi мотор, макар и во хибрид вграден, ќе си има PF.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.