Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 171577 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1680 на: Септември 18, 2018, 10:11:47 am »
Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1681 на: Септември 18, 2018, 15:40:02 pm »

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3982
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1682 на: Септември 18, 2018, 16:13:25 pm »
Ако е точно, брз е нек си ибе...

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1683 на: Септември 19, 2018, 14:52:09 pm »

И потрошувачка според гпс не на дисплеј.

90км/ч 5.8
140км/ч 8.6 при 2400 обртаи.

Мераци.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31360
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1684 на: Септември 19, 2018, 22:23:49 pm »
40% повеќе од 2.0 TDI, нели изедначени беа скоро?

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1685 на: Септември 20, 2018, 07:27:53 am »
40% повеќе од 2.0 TDI, нели изедначени беа скоро?
Сериозен се или повторно се буди тролот во тебе? Батка ова е 2.0 тси со 245кс. А тди во голф мислам е максимум гтд моделот со 184кс а може више и го нема во понуда појма немам. 

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1686 на: Септември 20, 2018, 09:29:28 am »
Ама види сеа како му одговараш и после друг ти е крив...

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1687 на: Септември 20, 2018, 10:17:35 am »
Сеа јас да влезам во тема Опел и да споредам астра 1.6 турбо со 180кс и 1.7 цдти со 100кс и да се правам наудрен и на тошо со сила :)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4182
 • The Spartan General
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1688 на: Септември 20, 2018, 12:58:37 pm »
Сеа јас да влезам во тема Опел и да споредам астра 1.6 турбо со 180кс и 1.7 цдти со 100кс и да се правам наудрен и на тошо со сила :)

Најинтересно е што колку што се сеќавам пред некоја година 1.6 турбо од опел ти беше во потесен избор за кола (исто и на мене де.) А стратро ти ја јаде душичката.  ;D ;D ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1689 на: Септември 20, 2018, 13:05:03 pm »
Ми беше да :) истиот модел како на стратро ама половно и немаше многу поминато со 5 врати. Арно ама камата од 5% не ми се даваше само зошто е половно ауто и на крај се решив за ново со 1.9% камата. Иначе душата веќе ми ја изеде членот што вози рено меган, понекад му даваат да вози голф тси ама не смее да бекне дека многу му се свиѓа :D

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3982
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1690 на: Септември 20, 2018, 13:20:02 pm »
40% повеќе од 2.0 TDI, нели изедначени беа скоро?
1.0 tsi троши 3l/h на 90km/h. Јебало вас TDI.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1691 на: Септември 20, 2018, 13:38:15 pm »
Е да, 1.0 тси 110кс може да се рамни со 1.5 дци 105кс тоа би било интересно да се види.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1692 на: Септември 20, 2018, 13:46:42 pm »
Сеа јас да влезам во тема Опел и да споредам астра 1.6 турбо со 180кс и 1.7 цдти со 100кс и да се правам наудрен и на тошо со сила :)

Најинтересно е што колку што се сеќавам пред некоја година 1.6 турбо од опел ти беше во потесен избор за кола (исто и на мене де.) А стратро ти ја јаде душичката.  ;D ;D ;D

..а што убаво ќе се сложувавме. ;D
Инаку кај Астра Ј, во поглед на подвозје, каросерија, суспензија, предница единствено заедничко меѓу Астра со 5 врати и Астра ГТЦ се кваките од вратите и ретровизорите.  ГТЦ е секако поширока и подолга во меѓуоскино растојание.
Не знам како е кај Голф со 3 и 5 врати.Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3982
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1693 на: Септември 20, 2018, 14:17:33 pm »
Е да, 1.0 тси 110кс може да се рамни со 1.5 дци 105кс тоа би било интересно да се види.
1.0 tsi ima 115ks, 200Nm (121ks i 205Nm na DYNO). Performansite se na nivo na golf 5 2.0tdi 140ks.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4580
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1694 на: Септември 20, 2018, 14:22:41 pm »
А 1.4 тси 125 на дино колку има? :D Или да отидам јас некој ден да измерам, чисто ме интересира.