Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 138972 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19468
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1635 на: Мај 08, 2018, 09:52:13 am »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17984
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1636 на: Мај 14, 2018, 11:51:49 am »

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1349
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1637 на: Мај 26, 2018, 18:29:21 pm »

Attention to detail.  8)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30426
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1638 на: Јуни 10, 2018, 01:46:53 am »
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16239
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1639 на: Јуни 10, 2018, 03:28:26 am »
Ќе кажат сите дека не можат и ќе се сменат нормните.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2265
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1640 на: Јуни 17, 2018, 09:33:56 am »
1.9 тедеи со 700.000км


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30426
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1641 на: Јуни 17, 2018, 14:06:12 pm »
Вери најс. Што ти значи квалитетно гориво, масло, резервни делови и сервис. 700к километри се пичкин дим фактички.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3776
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1642 на: Јуни 18, 2018, 09:05:20 am »
Ама реално, овој мотор е доста погоден. Релативно голем број на мотори од било кој производител си имаат фабрички маани, а ти колку сакаш ставај квалитетно гориво, уље и резервни делови.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6655
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1643 на: Јуни 25, 2018, 22:54:57 pm »
интересно е ова ама од кај знаеме дека турбото на пример е оригиналното од колата несменето во сите илјадници километри

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30426
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1644 на: Јуни 25, 2018, 22:59:05 pm »
интересно е ова ама од кај знаеме дека турбото на пример е оригиналното од колата несменето во сите илјадници километри

Ако реално возилото е возено по 1000км на ден, 99% на отворено (знам луѓе што возат по толку) тогаш нема никаков проблем да помине милионче без никаков проблем, со истото турбо, со сите фабрички делови. Ако се вози по 120 цивилизирано како што треба да се вози на отворено, убеден сум дека не би требало да инма проблем. Плус квалитетно гориво и масло.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5024
 • Бенве си е бенве
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1645 на: Јуни 30, 2018, 18:49:00 pm »
Сликано денес во рок од еден час на исто место. Едниот си дотури 1л уље другиот викна ADAC и он не знаеше за шо :)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5089
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1646 на: Јули 24, 2018, 12:53:30 pm »
БЕНЗИНЦИ  ;D ;D ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17984
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1647 на: Август 09, 2018, 11:48:27 am »

Колективна мастурбација ИНН....


Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3524
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1648 на: Август 09, 2018, 17:27:34 pm »
На толку лаги, уште една големо чудо.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30426
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1649 на: Август 10, 2018, 09:53:04 am »
Те го кој ги измисли геј парадите, ем како teambuilding, eм како маркетинг инструмент :D


Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!