Автор Тема: Звук на мотор + бучност  (Прочитано 92103 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1125 на: Јануари 01, 2020, 13:21:22 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1126 на: Февруари 14, 2020, 08:51:57 am »

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16090
 • Keep it 100
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1127 на: Март 11, 2020, 11:24:59 am »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16090
 • Keep it 100
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1128 на: Април 07, 2020, 18:33:03 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1129 на: Април 07, 2020, 18:46:13 pm »
Да не зоборавиме дека Конигзег има едно решение за бајпас на преткатализаторот кој реално им овозможи подобар звук и 300кс од чиста мира плус од моторот. Со систем кој е страшно едноставен и ефтин. Односно откога ќе се загрее главниот катализатор го бајпасираат предкатализаторот бидејќи не е потребен.

Се се може.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1130 на: Мај 10, 2020, 15:36:47 pm »
Иако се ложам на басовски масл звуци и АМГ пуканки од ауспух, ова се единствени два treble исклучоци на кои скидам капа...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1131 на: Мај 10, 2020, 15:39:39 pm »
https://youtu.be/FYmAlyrHQ4A

Провери ова како ти личи, мене ми ја има таа нота кај што треба.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1132 на: Мај 10, 2020, 20:32:48 pm »
Ty мач е ова.
Ако веќе  циљаме кон Ф1 звук , нека е само по боја, не и децибелажа.

Од овие погоре, мислам дека Карера ГТ има најпрепознатлив и најоригинален тон.
Другиве, не би можел така лесно да ги распознаам.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17342
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1133 на: Мај 10, 2020, 20:55:32 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1134 на: Мај 11, 2020, 14:02:51 pm »
Ставен е LFA горе..
Имам бас гитара  од истиот бренд како нивнит издув. ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1135 на: Мај 26, 2020, 09:28:05 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1136 на: Мај 26, 2020, 09:35:25 am »
Многу ја сакам колава. Многу! Единствено старото кватропорте го сакам повеќе!Звукот им е тука...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.