Автор Тема: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)  (Прочитано 4328 пати)

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1742
Дефинитивно ваа кола не е за мене,не ме збира...


« Последно менување: Септември 08, 2012, 13:22:23 pm AUDI »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14938
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #1 на: Септември 08, 2012, 19:38:15 pm »
Срам да ви е, Спачекот никој не го сликал. Фиќулето и Бубата се легитимни олдтајмери, останатите со фејк бандажерија и фејк китирање се џабе правени.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1742
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #2 на: Септември 09, 2012, 02:57:09 am »
Мерцедесот црниот нема ништо афтермаркет на него а и оној од 1941 исто така мерцедесот е во оригинал форма,исто и америчкиот џип е оригинално реставриран со оригинал делови,олимпиите исто така беа оригинал,само беа малку надворешно оштетени,изгребани,малку рѓа...

П.С 30 или 35 години старост на возило се смета за олдтајмер?
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9543
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #3 на: Септември 09, 2012, 10:40:09 am »
Попето значи како ги усерува колите тоа чудо едно! FilipM да му пренесеш!

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #4 на: Септември 10, 2012, 03:10:43 am »
postara kola od 30 godini se smeta za oldtajmer

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9543
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #5 на: Септември 10, 2012, 14:04:51 pm »
Законски МИСЛАМ е 35 години...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31963
 • Таков е животот... јебига
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #6 на: Септември 10, 2012, 14:09:39 pm »
Сам оОпел може да е олдтајмер кај нас и по некој мерцедес ретко....

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #7 на: Септември 10, 2012, 14:12:23 pm »
Има пар Опели, дефинитивно... Ама не смее да се заборави и оној војничкиот џип, од Кавадарци, или од кај беше... Тој е многу најзакон.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #8 на: Септември 11, 2012, 14:24:33 pm »
35 години треба да има за да биде олдтајмер.
Има кај нас добри стари коли ама или не се возат или се продаваат по европа што уопште не го подржавам тоа

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1742
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #9 на: Септември 12, 2012, 01:11:07 am »
Тој војничкиот,америчкиот е комплетно реставриран со оригинал делови од америка,од кавадарци е и спремаат уште еден џип само не знам што модел.А овој редовно си го возат и е профи среден.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6908
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #10 на: Септември 12, 2012, 03:15:38 am »
Мерцедесиве, срциња  ....

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9543
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #11 на: Септември 12, 2012, 11:47:38 am »
Освен Бубата...Волгата ми е најзакон! Брод!

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #12 на: Септември 12, 2012, 12:05:29 pm »
многу коли фалеа на изложбава. Според мене вакви собири не се прават летен период. Кој на одмор на кој не му се иде ради што е жешко и такви ствари. Најдобар период за вакви собири е Април или Мај и крај на Септември

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #13 на: Септември 12, 2012, 12:09:47 pm »
Башка што е 3ти ваков собир за многу кратко време.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Тиквешки гроздобер 2012 (изложба на олдтајмери)
« Одговори #14 на: Септември 12, 2012, 12:11:56 pm »
Нема врска што е трет собир, баш убаво е тоа.
Сеа на 11ти ќе има во Прилеп и сигурно ќе има повеќе коли