Автор Тема: Најдобро теренско возило???  (Прочитано 123842 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47404
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1470 на: Ноември 13, 2019, 10:06:51 am »« Последно менување: Ноември 13, 2019, 10:14:31 am Deni »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47404
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1471 на: Јануари 16, 2020, 12:57:00 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38405
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7869
 • Пичлеме
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1473 на: Јануари 27, 2020, 13:21:49 pm »
‘Climb every mountain’ is not just a song lyric :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3338
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1474 на: Јануари 27, 2020, 14:04:12 pm »
Ај уште 2000м и на монт еверест ќе ги носат луѓето за сликање.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31449
 • Таков е животот... јебига
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1475 на: Февруари 24, 2020, 20:03:06 pm »

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1834
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1476 на: Февруари 25, 2020, 20:37:03 pm »
Мене ми е најзвер ова. Којзнае колку е удобно и кај се може да помине  :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9838
 • Giulietta QV
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1477 на: Мај 25, 2020, 10:38:22 am »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4525
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1478 на: Мај 25, 2020, 16:32:48 pm »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38405
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1480 на: Јули 06, 2020, 10:01:39 am »


Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1481 на: Јули 08, 2020, 10:06:27 am »
Пошто не се разбирам во СУВови и џипчиња....ве молам за препорака за 4х4 до 6000еур. Не мора да е хард кор теренец ама ќе се користи по калови и бразди.


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4525
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1482 на: Јули 08, 2020, 10:33:50 am »
Пошто не се разбирам во СУВови и џипчиња....ве молам за препорака за 4х4 до 6000еур. Не мора да е хард кор теренец ама ќе се користи по калови и бразди.

FIAT Panda 4x4 ?

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1483 на: Јули 08, 2020, 10:39:56 am »
Нешто поголемо се бара, во класа со Captiva Sorento Outlander....


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16141
 • Keep it 100
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1484 на: Јули 08, 2020, 10:53:18 am »
Мислам дека за тие пари можеш да најдеш не многу стара Suzuki Grand Vitara