Автор Тема: Регистрација и технички преглед  (Прочитано 122597 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3338
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1245 на: Јуни 15, 2020, 08:20:03 am »
Во секој технички различно наплаќаат, а ако си бил во истиот изгледа поскапиле, дека знајш, корона.

Отсутен Marakana

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 539
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1246 на: Јули 09, 2020, 12:38:44 pm »
Deneska bev na registracija, poevtino od lani. Lani so zelen me fati oko 21-2 iljadarki denes 14.500 bez zelen. Se si e super na kolicevo.

Polisa so site popusti, prijatelski i neprijatelski :)  7.300
Tehnicki  1.200
Davackite sto si odat oko  6.000

E sega sto me interesira, na izduvni pisuvase   -0.02  so nekoja krajna vrednost ili tolerancija sto e vpisana skroz desno mislam deka pisuvase <=72.5 (ne sum siguren).

Dobro e toa ili loso, koj se razbira poveke da kaze, posto najvise za toa mi bese da ne ima nekoj problem
I've reached a point in my life where I find it's no longer necessary to try to impress anyone. If they like me the way I am, that's good. If they don't, it's their loss.

Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 127
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1247 на: Јули 31, 2020, 20:36:08 pm »
На братучетка колата Цитроен Ц3 модел има проблем со кочници, нема притисок. Под минимална граница е.

Кочи, ама не е тоа тоа.

Дали има шанси да не помине на технички преглед за регистрација?

Присутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1248 на: Јули 31, 2020, 20:46:50 pm »
А како вози без кочници? Попрво на мајстор/сервис после на регистрација. После се случувале вакви или онакви работи, епа ќе се случуваат.  :-[

Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 127
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1249 на: Јули 31, 2020, 20:47:54 pm »
Значи има кочници, кочи, ама кога ја поправи на технички покажа низок притисок.
Сменети гуртни, плочки.

Присутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1250 на: Јули 31, 2020, 20:49:41 pm »
Проверете ја уште еднаш, не ради регистрацијата туку ради безбедност.  ;)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4191
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1251 на: Јули 31, 2020, 20:51:46 pm »
Нешто не ми е јасно, била на технички каде покажало низок притисок, и?

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3338
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1252 на: Август 02, 2020, 17:13:26 pm »
Најверојатно нема да помини, ама со пријатели можи можи да се нареди.

Присутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1253 на: Август 02, 2020, 17:50:53 pm »
Аманте со пријателите, опрајте ги колите.  :-[

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 56
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1254 на: денес во 01:27:57 »
Какви возила поминувале на технички преглед, барем за Прилеп можам да кажам  :( Лоши Пезетки и Москвичи и Фиат 1300 кои предна и задна осовина не им се во линија, спремни за дрва крадење, оффффф бе.

П. С. Во станицава за технички преглед кај што сум јас, можеш да доплатиш при регистрација уште 500 ден за картичка за шлеп служба, која ти важи година дена за цела Македонија и шлепот ти е бесплатен. (Погодете од каде знам  ;) )

Присутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1255 на: денес во 06:18:31 »
П. С. Во станицава за технички преглед кај што сум јас, можеш да доплатиш при регистрација уште 500 ден за картичка за шлеп служба, која ти важи година дена за цела Македонија и шлепот ти е бесплатен. (Погодете од каде знам  ;) )
Јас не знам од каде би знаел, не знам за другите. :-[
Кажи.

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 56
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1256 на: денес во 10:03:37 »
Па не е top secret реално. Ми пукна црево за антифриз на сред автопат кон Велес и решив да ја искористам картичката за да ме донесат до станицата за технички преглед. Предноста е што не плаќаш за шлепот независно колку и да си далеку низ Македонија. Те возат како компири внатре во шлепот ама ќе стиснеш заби за саат и пол пат

Присутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1257 на: денес во 10:30:46 »
Те возат како компири внатре во шлепот ама ќе стиснеш заби за саат и пол пат