Автор Тема: Најдобро теренско возило???  (Прочитано 124476 пати)

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Најдобро теренско возило???
« на: Август 09, 2012, 18:11:24 pm »
незнаев како да ставам анкета во темава па ај вака  :)
кое е најдоброто теренско возило според вас
1.Lada Niva

2.Land rover Defender

3.Mitsubishi Pajero

4.Nissan Patrol

5.Toyota Land cruser

6.Mercedes G-classe

7.Jeep Wrangler

8.Hummer H1


па слободно додадете некој теренец ако сум заборавил
jас гласам за паџеро и нива

Отсутен ngocevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 484
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #1 на: Август 09, 2012, 18:18:00 pm »
Г класа и Ленд Крузер. Нема подобри од нив два, Г класата е секако поспособна од Ленд Крузерот.

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11869
 • Пудингот на шоферството
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #2 на: Август 09, 2012, 18:18:52 pm »
Нива,Патрол
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #3 на: Август 09, 2012, 18:20:26 pm »
А, Pinzgauer ?!  ;D

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #4 на: Август 09, 2012, 18:23:10 pm »
Pinzgauer-oт го сметаш за џип што може било кој да го купи ;D

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11869
 • Пудингот на шоферството
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #5 на: Август 09, 2012, 18:24:58 pm »
Уаз го заборавивме :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3350
 • Samo VW je auto!
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #6 на: Август 09, 2012, 18:26:41 pm »
Дастер


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Шала на страна, мојот избор е:
Nissan Pathfinder
GTI je zmaj

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #7 на: Август 09, 2012, 18:27:05 pm »
Башка е 6x6  ;D

Not a valid youtube URL

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #8 на: Август 09, 2012, 18:28:37 pm »
хаха може тема најдобро 6х6 ;D

а за Nissan Pathfinder не сум сигурен дека има редуктор

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #9 на: Август 09, 2012, 18:30:15 pm »
Land Rover

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #10 на: Август 09, 2012, 18:53:03 pm »
јас би ги додал и овиеОтсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7389
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #11 на: Август 09, 2012, 23:25:05 pm »
Не бидете смешни со одговорите, вистински теренци се Нивата и Дифендерот.

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6423
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #12 на: Август 09, 2012, 23:51:44 pm »
Хамер воената верзија, Лада Нива и Дифендерот... тука може да се вброи и Џип Чироки, ништо друго :) 

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7389
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #13 на: Август 09, 2012, 23:58:05 pm »
Кај нас во војска ги тестирале Х1 и Нива, кај иде Нивата Х1 може да сонува.

Отсутен NDarK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
Одг: Најдобро теренско возило???
« Одговори #14 на: Август 10, 2012, 01:16:43 am »
да да точно е тоа за хамерот и нивата ама првенствено заради малото мегуоскино растојание на нивата хамерот е лимузина нормално е да неможе да се споредува со нивата