Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1188212 пати)

Отсутен t0m1cA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 592
Јас отрпнав на барабите во Скопскиот сообраќај конкретно, 90% не даваат жмигавец, па си замислувам дека таква ја купиле колата со најниско ниво на опрема, па без жмигавци е. и ќе си се смирам. А во најлош случај кога ќе стварно е безизлезна ситуацијата пцујам со пцовката „Таа рачката што ти е за да дадеш знак во која насока ќе се движиш во шу*ак да ти ја начукам!“.. и така, calma.
Секогаш може, побрзо, подобро, појако...

Присутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9282
Многу ти е дугачка пцовкава за во сообраќај :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 951
Многу блага пцовка, посебно за нас кумановци. Треба нешто појако , за да после не ви е криво што ви го загадуваме воздухот во Скопје и не знаеме дека допунско зелено важи за секоја раскрсница.
Зини да ти кажу.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16770
 • Alfa155 & AlfaGT
Се тепаат за најфул уникати а еден ебан жмигавец не користат ...

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1238
Mnogu lugje ne koristat zmigavec, zosto koga ima nekoj vlechko na patot ako vidi deka toj pred nego dava zmigavec za da vleze kaj nego vo lentna, instantno se budi i stiska gas da ne go pushti, a ako mu se ubacat bez zmigavec nikomu nishto, ostanuva da si bide vlechko.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 476
Mnogu lugje ne koristat zmigavec, zosto koga ima nekoj vlechko na patot ako vidi deka toj pred nego dava zmigavec za da vleze kaj nego vo lentna, instantno se budi i stiska gas da ne go pushti, a ako mu se ubacat bez zmigavec nikomu nishto, ostanuva da si bide vlechko.

Тоа е за мабет  кафана, не за практична употреба

Отсутен pirat_07

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Она кога си праен у газот.


Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1573
 • (Oo\(|||)*(|||)/oO)
И тоа со капка мочка шо останала на капакот од шољата во која имало 1 сперматозоид.

Отсутен pirat_07

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Ми се гледа дека не е ни повреден...

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3488
 • хаУс мајстор
Неможе да е повреден, со самото купување на Ауди он е аутоматски инвалид.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен vlatko.klp

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2681
Абе сељачина, купил Ауди и се курчи и на шлепери.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3488
 • хаУс мајстор
Море јас си викам среќа што, Ауди направија само концепт на камион, замисли стварно да го направат што ќе се дешава...
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15288
 • Keep it 100

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3386
 • The Spartan General
Карданот му се откачи на шините.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15288
 • Keep it 100
Важноста на ставање појас на дело: