Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1858253 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18422
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Бицикле, јас сум видел луге како умираат. По своја или туѓа вина тоа не е  битно. Јас сум професионалец и секогаш треба да гледам ситуацијата да помине без жртви без разлика на материјалната штета. До сега можев да убијам најмалку 100 луѓе и да бидам невин, ама тоа немаше да ме направи херој туку психопат. Ако има дете во колата што е тоа криво и треба да загине само затоа што родителот му е идиот, што ако има трудна жена, шофер и 4 деца што ги земал од школо? Сум видел сообраќајка со мотор каде што главата му остана во кацигата, човек приклештен од воланот со белите дробови во грлото што едвај диши, а не сум можел да му ја растегнам колата додека не дојде пожарна, мртви луѓе, крв итн итн. Секој ден сум на патот логички е. Вака на моабет сите сме херои, кога ќе дојде ситуација секој ќе гледа да го направи помалото зло. Пред еден месец моторџија погина пред шоферот мој, он имаше р1 и цел живот вози мотори од мал, следниот ден го продаде. Ништо во животот не е така едноставно како овде на форумот. Има закон сега за сликање на инциденти и избегнувам, а и не е коректно да се слика тоа, ќе има апдејт секој ден на темава. (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Samo ke kazam jaka ti dusa.
Ednas kako teeneger vidov na partizanska pregazena zena i toa pokriena so kebe, i ne mozev da se sozemam so meseci uste ja pamtam morbidnata slika.

Dali uste go remembrash toj sight?

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Штом така, не би сакал да бидеме во исти вод у случај рата.
Пацифиста су ја, нема да ода да убива никого, во ниеден вод нема да бида


Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6560
Штом така, не би сакал да бидеме во исти вод у случај рата.
Пацифиста су ја, нема да ода да убива никого, во ниеден вод нема да бида
Ти ќе чистиш пиштоли чим си пацифиста.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
ne ne, da ne ti go zemam lebot. Ja podaleku od takvi raboti si stoja...

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6560
ne ne, da ne ti go zemam lebot. Ja podaleku od takvi raboti si stoja...
Ја репетирам само

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
ne ne, da ne ti go zemam lebot. Ja podaleku od takvi raboti si stoja...
Ја репетирам само

да ми го репетираш пиштолов даце

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4777
 • French diamond


Според првичните информации, автомобилот марка „фиат браво“ од засега непознати причини излетал од патот и се забил во дрва покрај коловозот, а возачот починал на местото на несреќата......61 годишен, со колку  има возено  ???

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
што дрво ќе беше...

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 763
Ууу је*оте, како сопственик на Фиат Браво од прва генерација - не можам ни да познаам дали е од моите или од следната генерација. По страничните трепкачи и по магленките ми личи на прва генерација, исто и по ударот во дрвото (ниско лежат) а мислам дека има и задни врати (предните на Браво-то имаат друг облик). Чим така - ова е Брава.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15270
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Ууу је*оте, како сопственик на Фиат Браво од прва генерација - не можам ни да познаам дали е од моите или од следната генерација. По страничните трепкачи и по магленките ми личи на прва генерација, исто и по ударот во дрвото (ниско лежат) а мислам дека има и задни врати (предните на Браво-то имаат друг облик). Чим така - ова е Брава.

Ќе познаеш по синиот ентериер, втората генерација нема со таа боја.

Жал ми е за возачот, се надевам починал пред самиот удар од некој друг фактор...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39929
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Жал ми е за возачот, се надевам починал пред самиот удар од некој друг фактор...

Исто му се фаќа... пред или после ударот, не му мења многу од сегашна гледна точка.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3961
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
« Последно менување: Мај 21, 2019, 10:51:55 am Molec »