Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1580959 пати)

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
Ако неосновано закочи тој пред тебе тој се рачуна за предизвикувач на сообраќајката.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
епа така де, не беше муабетов на патарина да закочиш, него да се укопаш в место пошто си го промаршил излезот т.е. без причина. Ко си заспан ќе си вртиш кругој, никој не е должен да гинит.
Мада во видеоно не разбира оти не го собаа со камионине.

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 363
И второ, доста бе со тие глупости веќе ви се чудам на паметот ако го удриш од позади крив си.

Па и не се баш глупости. не мора со чудење на памет.

Пред некоја година возам во Охрид од Парк накај бензинската на влез на Охрид. Таму има едни смешни вклучувања помеѓу двата правци. Возам од брза лента пошто претицував и гледам една будала како се уклучува на патот баш пред мене. Јас се тргам на моја десна лента  заради тоа што очекував да продолжи да вози по наша брза лента (пошто нели ПО ПРАВИЛО ако веќе се вклучуваш на пат треба да продолжиш по таа лента кај што си си вклучил, a а не да рипаш ленти). Ама не, идиотот реши да се вклучи на наша десна лента. Видов дека ќе го акнам - се тргам пак на лента за претицување. Ама пак не - ИДИОТОТ реши да се врати на брза лента, иако возеше со 20-30. Не можев да се вратам на спора лента бидејќи имаше друго возило. И нормално дека го акнав од позади. И нормално дека избега како пичка. Викнав полиција - цајканот рече дека по тоа што сум му го објаснил и он е крив и јас сум крив пошто не сум држел растојание и го удирам позади. Среќа немав некоја поголема штета, но отиде хладњакот (мада и ова беше поголема штета у сред лето).

И затоа кога ќе прочитам постови како твојот дека се застарени тие мислења за чукање од позади - искрено ми се повраќа.
« Последно менување: Мај 16, 2019, 07:33:56 am balanar »

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
И второ, доста бе со тие глупости веќе ви се чудам на паметот ако го удриш од позади крив си.

Па и не се баш глупости. не мора со чудење на памет.

Пред некоја година возам во Охрид од Парк накај бензинската на влез на Охрид. Таму има едни смешни вклучувања помеѓу двата правци. Возам од брза лента пошто претицував и гледам една будала како се уклучува на патот баш пред мене. Јас се тргам на моја десна лента  заради тоа што очекував да продолжи да вози по наша брза лента (пошто нели ПО ПРАВИЛО ако веќе се вклучуваш на пат треба да продолжиш по таа лента кај што си си вклучил, a а не да рипаш ленти). Ама не, идиотот реши да се вклучи на наша десна лента. Видов дека ќе го акнам - се тргам пак на лента за претицување. Ама пак не - ИДИОТОТ реши да се врати на брза лента, иако возеше со 20-30. Не можев да се вратам на спора лента бидејќи имаше друго возило. И нормално дека го акнав од позади. И нормално дека избега како пичка. Викнав полиција - цајканот рече дека по тоа што сум му го објаснил и он е крив и јас сум крив пошто не сум држел растојание и го удирам позади. Среќа немав некоја поголема штета, но отиде хладњакот (мада и ова беше поголема штета у сред лето).

И затоа кога ќе прочитам постови како твојот дека се застарени тие мислења за чукање од позади - искрено ми се повраќа.
Исповрати се, полесно ќе ти биде.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5500
 • Бенве сие бенве
епа така де, не беше муабетов на патарина да закочиш, него да се укопаш в место пошто си го промаршил излезот т.е. без причина. Ко си заспан ќе си вртиш кругој, никој не е должен да гинит.
Мада во видеоно не разбира оти не го собаа со камионине.
Можеш ли некого да убиеш и потоа мирно да спиеш?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
тој со белата кола од клипот очигледно може. Не требаше многу да изгинеа камионџиите. А видиш баш е кул шоферот на белата кола. Камионџиите практично направија самоубиствени маневри за да го спасат говедото.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Не е за смеење едниот летна на кров, другиот се изврте кец... Зошто? Оти токмаков додека вози паметот му е на пасење... Повеќето од камионџиите имаат дома фамилија за гледање што ги чека да си дојдат, за разлика од токмаков без мозок, можеби и фамилијата што ја има му е моментално во колата додека го прави екстремно глупиов потег.. ама тоа е.. мора да има и луѓе у газ правени...
« Последно менување: Мај 16, 2019, 15:04:22 pm BrziGonzalez »

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4575
Има полно видеа каде пешаци намерно се фрлаат под кола за да добијат отштета, ако не им успее си продолжуваат како ништо да не било.

Можеби почнале со коли да кочат пред камиони ;D

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
ako dojdam vo situacija da biram izmegju mojot zivot, i zivot na nekoja gluperda, kje odberam da ne spijam mirno, jbg.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5500
 • Бенве сие бенве
Бицикле, јас сум видел луге како умираат. По своја или туѓа вина тоа не е  битно. Јас сум професионалец и секогаш треба да гледам ситуацијата да помине без жртви без разлика на материјалната штета. До сега можев да убијам најмалку 100 луѓе и да бидам невин, ама тоа немаше да ме направи херој туку психопат. Ако има дете во колата што е тоа криво и треба да загине само затоа што родителот му е идиот, што ако има трудна жена, шофер и 4 деца што ги земал од школо? Сум видел сообраќајка со мотор каде што главата му остана во кацигата, човек приклештен од воланот со белите дробови во грлото што едвај диши, а не сум можел да му ја растегнам колата додека не дојде пожарна, мртви луѓе, крв итн итн. Секој ден сум на патот логички е. Вака на моабет сите сме херои, кога ќе дојде ситуација секој ќе гледа да го направи помалото зло. Пред еден месец моторџија погина пред шоферот мој, он имаше р1 и цел живот вози мотори од мал, следниот ден го продаде. Ништо во животот не е така едноставно како овде на форумот. Има закон сега за сликање на инциденти и избегнувам, а и не е коректно да се слика тоа, ќе има апдејт секој ден на темава.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11920
 • Пудингот на шоферството
Sekoj mesec po 10-13Kkm,niz Evropa i Anglija kade ima milioni vozila i na krajot nekoj so tocak sho ke se otepa niz park ke ti soli pamet so trebalo so ne trebalo,kakov bil zakonot.Aj ne pij posle. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4905
Добро е Аудиво на пољаков пред тебе....

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
dobro aj do sega 10 pati ste zaginale za da spasite drugi xD
Segako deka kje gledas da izbegnes ama i glata v torba da si ja glajs za nekoj drug? Za nizbezni situacii ti pra muabet, ete mozi klipot ne e tolku strasen kako shto izgleda...
da bese od drugata strana sindilija, shto kje naprajse ?

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4575
Штом така, не би сакал да бидеме во исти вод у случај рата.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5023
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Бицикле, јас сум видел луге како умираат. По своја или туѓа вина тоа не е  битно. Јас сум професионалец и секогаш треба да гледам ситуацијата да помине без жртви без разлика на материјалната штета. До сега можев да убијам најмалку 100 луѓе и да бидам невин, ама тоа немаше да ме направи херој туку психопат. Ако има дете во колата што е тоа криво и треба да загине само затоа што родителот му е идиот, што ако има трудна жена, шофер и 4 деца што ги земал од школо? Сум видел сообраќајка со мотор каде што главата му остана во кацигата, човек приклештен од воланот со белите дробови во грлото што едвај диши, а не сум можел да му ја растегнам колата додека не дојде пожарна, мртви луѓе, крв итн итн. Секој ден сум на патот логички е. Вака на моабет сите сме херои, кога ќе дојде ситуација секој ќе гледа да го направи помалото зло. Пред еден месец моторџија погина пред шоферот мој, он имаше р1 и цел живот вози мотори од мал, следниот ден го продаде. Ништо во животот не е така едноставно како овде на форумот. Има закон сега за сликање на инциденти и избегнувам, а и не е коректно да се слика тоа, ќе има апдејт секој ден на темава. (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Samo ke kazam jaka ti dusa.
Ednas kako teeneger vidov na partizanska pregazena zena i toa pokriena so kebe, i ne mozev da se sozemam so meseci uste ja pamtam morbidnata slika.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!