Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2783262 пати)

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3444
На идење накај Куманово на патарина рамановце (новата) ми врати 20 денари кусур книжни (од старите) за назад нормално сакав да си платам со книжните што ми ги дадоа на истата патарина. Но дечкото мангуп ми ги фрли и ми вика со овие неможеш да платиш, му викам ке поминам низ рампава и ми вика ако помини ке си платиш 500 евра казна...се убедуваме 5 минути дека негов колега ми ги дал, ми вика нема шанси! Ми викам ај да се кладиме дека колега ти ми ги даде, ако е така да ти удрам два шамари... Дојде дечкото од обезбедување и ми вика не се замарај земи пријави го.Се јавив на 080080088 го пријавив, ми земаа податоци па ке видиме што ке се деси...
Сите со 4то одд ги вработија

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен 386ka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 842
  • Am386 DX/DXL-40
https://i.redd.it/z9bora0czdz01.jpg

Безбедно.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


Овие слики стварно не кажуваат многу. Само удрен браник и толку. Од аспект на безбедност на патници, оваа кола може да биде многу пати побезбедна од постара кола, која наместо пластични браници има метални кои помалку се виткаат.

Присутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6475
  • French diamond
Погинал удрениот во белата кола...

А овај што вози 150 низ гужва, арен е со умот ? Штета ако преживеал.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
@Busav што се нервираш за 20 денари?! Ептен голема си ја направил :D . Парите можат да се сменат до 2019 в банка или пак како платен промет можат да се внесат в банка, што мислам дека на фирмиве не би им било проблем да примат од старите 10-денарки.

Те сфаќам дека те изнервирала неговата постапка, ама не вреди за секоја ебана заебанција што ни ја прават (а ни прават секојдневно) да се нервираме толку.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8056
  • Rural fuckin society - we live in!!!


Се јавив на 080080088 го пријавив, ми земаа податоци па ке видиме што ке се деси...
Сите со 4то одд ги вработија

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Ами ако имал осмо или не дај боже средно, како ќе ти го направел тој муабет?

Лично ти благодарам што си го пријавил.


Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3444
@Busav што се нервираш за 20 денари?! Ептен голема си ја направил :D . Парите можат да се сменат до 2019 в банка или пак како платен промет можат да се внесат в банка, што мислам дека на фирмиве не би им било проблем да примат од старите 10-денарки.

Те сфаќам дека те изнервирала неговата постапка, ама не вреди за секоја ебана заебанција што ни ја прават (а ни прават секојдневно) да се нервираме толку.
Проблемот е што бев во куманово да купам нешто и тоа нешто испадна + уште нешто, со броени пари се вракав накај скопје.Се ми беше на брзање ни картица со мене ништо, а мислев да си платам патарина и да ми останат 30 денари за си купам вода на макпетрол, ама ради говедото останав без вода за пиење до Скопје..

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Каква трагедија за 20 денари...

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8523
  • Пичлеме
Нереагирањето и неправењето трагедии од вакви мајмунлоци доведува до уште поголеми мајмунлоци и уште поголеми суми.

Абе ај шојма везе, нека ме издупат насекаде за 20 денари...

Браво за инаетот и за пријавувањето!

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1420
  • Eбач на батерии :D
Не бе не, стварно сме Македонци.
Ако пријавиш , зашто си пријавил, ако не пријавиш , зашто не си пријавил.

Миле не се однесува за тебе ова, и јас би замижал. Ама мора некој со муда да ја почне работата за да и другите продолжат.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3444
20 денари не е некоја пара, ама дуп£њето во здрав мозок е проблемот

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
20 денари не е некоја пара, ама дуп£њето во здрав мозок е проблемот

Ако добро разбрав, тебе ти ги дале книжните на патарина кога си одел натаму така?

Епа зошто си ги примил ако не си требал да ги примиш?

П.С и како тоа одиш на пат без кеш не можам да замислам.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
На курва со бројани пари се оди, е сега шо му удрија на бегање уште едно е6авање, 20ден го кошташе.





ПС: малку мајтап нема љутиш

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Toj od patarina ne smeel da gi dade parite parite, a Busav trebalo da gi odbie mesto da se zamara dopolnitelno. Kako i da e krivicata vo najgolem del e kaj patarinata, poso se firma, moze vo bilo koj moment da odat vo banka i da gi smenat parite, a vtoroto sto poveke iritira e pederskiot odnos od vraboteniot koj da se "spasi" od 20 denari pravi cirkusi. Jas sum za Busav, samo napred

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10033
Парите се важечки до 2019!
Можам да плаќам, можам и да ги земам како кусур, и со нив повторно да платам!

Само тупи фаци кои се прават паметни прават проблем!
Со такви само тврдо и без попуштање!

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Парите се важечки до 2019!
Можам да плаќам, можам и да ги земам како кусур, и со нив повторно да платам!

Само тупи фаци кои се прават паметни прават проблем!
Со такви само тврдо и без попуштање!

Tuka e problemot. Ne mozes veke da plakjas so niv. Ima rok do maj 2019 godina kade sto mozes da gi zamenis vo bilo koja banka za novi. Site firmi osobeno vakvi usluzni sto primaat i davaat pari bez problem ke gi zamenat parite, bashka sto i drzavna firma se patarinive, ama ne, nekoj idiot mora da ti vrati 20 denari, mesto da gi trgne na strana, pa posle 1000000 problemi i zamaranja, za mnogu ednostaven "problem". Ne e za 20 denari, kolku pati samo visok po greshka im imam dadeno na patarinive, nekolku pati i tie mene po 10-20 denari plus mi davaat, problem e vo odnosot na vrabotenite. Krajno i toj na vtorata patarina mozel da gi zeme, pa JP Makedonski pat ke gi zamenela vo bilo koja banka.
Majstori sme za pravenje komplikacii