Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1607908 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Ехххххххххх, кога ќе се сетам, ја имав негде околу 10 години со мојве бевме за Прочка до село, се враќаме и пред нас вози југо 45 и оддеднаш се слуша силен удар, лети лада нива у вис и се тумба, југото се изврте неколку пати но не се стумба. Возачот у Југото на место мртов, и искрено на тие години не ми беше лесно да гледам човек како лежи на воланот. Возачот од Нивата излезе неповреден, во југото имаше уште тројца. Чале мој, одма им притрча, сам ги извади возачот и зувозачот, ги легна во кола и директива у Градска. На задните седишта сопатниците во Југото беа ОК. Језиво беше.


Наредниот ден, ја гледам нашата кола, цела крв од луѓево. Многу језиво човече. Среќа у несреќа е што останатите сопатници преживееа.
« Последно менување: Март 31, 2011, 13:47:17 pm Cuore Sportivo »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26084
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Riki бе, ептем си фраер.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Не турирав, дадов само во возење додадов гас, и мора да дозирам, за да тргне колата :)

Отсутен Glock22

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Ova ne mu se desava na sekogo.
Lani na 31 Dekemvri se spremave da slavime nova godina kaj eden drugar doma i otidovme popladenot okolu 1 da pripremime za vecherta dr drugar shto zive tuka vo komshi zema kluch bozem da zeme CD od scirocco-to ( koe beshe beshe staro samo 1 mesec ipol ) no na ulica se sretnal so eden drugar negov i aj da mu go pokazae kako ide ova ona sednuvanje vo scirocco-to gazenje i sakal krivan od 90 stepeni da ja fati so 100 ne uspeal pa vleze kaj drugarov shto treba  da salvime nova godian vo dvor i se nasadi na fontanata kolata beshe totalak unishteta na servis rekoa deka kolata ne se pravi a oni dvajca nema ni edna grebnatinka.Najiot monet e shto tatkmu koga dojde pochan da mu vika ovana ona nema da sendesh veke ti vo kola na zadno sedishte  a ne da vozish i sl raboti i po 2 saata koga si otide doma mu gi dal kluchevite da go preparkira BMW- to. (ama toa ti e koga luge ne znat kolku pari imat )

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Ova ne mu se desava na sekogo.
Lani na 31 Dekemvri se spremave da slavime nova godina kaj eden drugar doma i otidovme popladenot okolu 1 da pripremime za vecherta dr drugar shto zive tuka vo komshi zema kluch bozem da zeme CD od scirocco-to ( koe beshe beshe staro samo 1 mesec ipol ) no na ulica se sretnal so eden drugar negov i aj da mu go pokazae kako ide ova ona sednuvanje vo scirocco-to gazenje i sakal krivan od 90 stepeni da ja fati so 100 ne uspeal pa vleze kaj drugarov shto treba  da salvime nova godian vo dvor i se nasadi na fontanata kolata beshe totalak unishteta na servis rekoa deka kolata ne se pravi a oni dvajca nema ni edna grebnatinka.Najiot monet e shto tatkmu koga dojde pochan da mu vika ovana ona nema da sendesh veke ti vo kola na zadno sedishte  a ne da vozish i sl raboti i po 2 saata koga si otide doma mu gi dal kluchevite da go preparkira BMW- to. (ama toa ti e koga luge ne znat kolku pari imat )


zakon tatko. Kakvi idioti vospituvaat deca vo denesno vreme.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
па и јас коа се учев да возам пред 4-5 години (поточно лето беше 2006) со лада нива 
Ја крадев од таткоми и се возев низ населба и да се паркирам на 3500обртаи сум ја згребал гаражата и јас не видов и колава ми застана данк спора брзина гас до даска и пуштам кумплуг нешто гребе коа гледам дупка во гаражата сум направил  8)
Па што беше бркајне низ населба низ дома чуда лелеле секогаш ке го памтам тој ден  :-X :-[
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Де бе со лада нива, дупка у гаража си направил....  Ладата ваша да не е ТЕНК ? :))))))))

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Де бе со лада нива, дупка у гаража си направил....  Ладата ваша да не е ТЕНК ? :))))))))

А ти го бараше Сузукито да го проба :)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Де бе со лада нива, дупка у гаража си направил....  Ладата ваша да не е ТЕНК ? :))))))))

А ти го бараше Сузукито да го проба :)

Toчак да му дадеш, ризик е...  ке се залета, ке удри во некоја кола... ке ги утепа лугето на него нема ништо да му биде :)

Отсутен NetworX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 929
Цитат

Од Тетово си?

Не од Скопје сум, затоа пишав за марков манастир зашо знам дека има и у тетово исто селце :)
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Де бе со лада нива, дупка у гаража си направил....  Ладата ваша да не е ТЕНК ? :))))))))
ne e tenk ama bez branik ostana taa den,ama bese ova pred 5godini :D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Де бе со лада нива, дупка у гаража си направил....  Ладата ваша да не е ТЕНК ? :))))))))
ne e tenk ama bez branik ostana taa den,ama bese ova pred 5godini :D

Пак не ми се верува и на ова... дипка да направиш низ цела гаража, а само браникот да се оштети, не ми се верува...

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Де бе со лада нива, дупка у гаража си направил....  Ладата ваша да не е ТЕНК ? :))))))))
ne e tenk ama bez branik ostana taa den,ama bese ova pred 5godini :D

Пак не ми се верува и на ова... дипка да направиш низ цела гаража, а само браникот да се оштети, не ми се верува...

Можда му е монтажна гаражата