Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2799202 пати)

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Pazete se ako vozite leva lenta na noviot asfalt sto go stavaa letovo na vlezot  u gradot, se zbira voda. Napladne ubavo me zatrese u toa mesavina sneg/dozd i preticanje na kamion ne ja vidov nasobranata voda . Istoto e i na izlez od Sk ama toa veke go znaeme, a ubavo komentirav pred nekoe vreme za nemanje soodvetna drenaza na noviot asfalt.
I kako za belja vodata se zbira na pola lenta, pola kola uletuva u "ezero" 
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3230
Па ку*тоните падот го направија накај средината, нормално ако има канал во средина, наместо да го направат према десно накај ендекот и нормално дека ќе се збира. Згора на се и средината е затревена и никогаш не ја чистат и не може воопшто да бега водата.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5227
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Mислам дека сте во заблуда дека некој таму се замарал, проектирал или корегирал падови... Поверојатно е дека тоа е така од пред санацијата. :)

Среќа дува ветер и изнад нула е, би требало бргу да се исуши.

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Според времево кога е сообраќајкава и возраста на возачите, можам да претпоставам дека е од преголема брзина. Се надевам дека се во ред ако ништо друго.

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово на влезот на Прилеп, на регионалниот пат Крушево- Прилеп.

Отсутен Johnny625

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 195
Преголема брзина, за жал многу често на тој пат се возат полуисправни и нерегистрирани возила од околните села.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)


Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Во Мустанг е, што очекуваше  ;D ? А првиот дрифт беше одличен

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16661
  • Keep it 100

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)


Отсутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3963
  • MadaFunker
New blood of old school

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
А фино, многу фино: Малолетникот со возило „БМВ Х6“ со скопски регистарски таблички удрил во 58-годишниот доктор Ѓ. Ј. кој пешки ја минувал улицата во близина на Клиничкиот центар.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/16-godishnik-so-bmv-h6-pregazi-doktor-kaj-klinichki-tsentar-vo-skopje/

Отсутен nekojtamu

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1165
Ферски би им поделил по пет години затвор и нему и на татко му.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10124

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
А фино, многу фино: Малолетникот со возило „БМВ Х6“ со скопски регистарски таблички удрил во 58-годишниот доктор Ѓ. Ј. кој пешки ја минувал улицата во близина на Клиничкиот центар.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/16-godishnik-so-bmv-h6-pregazi-doktor-kaj-klinichki-tsentar-vo-skopje/

Дупло повисоки давачки за осигурување кон трети лица за сите СУВ компакт кросовер тренди модерни лимарии на метро "јер" докторот полесно ќе поминел ако лингурот возел  6ка БМВ без икс.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8086
  • Малерозен дрводарец
Доктори немаме ни за лек, тој прегазил хирург, да му ебам гнасата...

5 години не да е малку, нема ни смисол.
Избегал од местото на злостор, треба да го утепаат со 20 (А, да - и него и родителите што му дале фаќен X6 на 16 години)
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!