Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1604441 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7988
 • Пичлеме

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2236
 • Жгл' б гл'б
Мушкарци мои мили.

Тоа е толку заебано место, треба црна точка да го обележат...

Впрочем, ако би оделе со претпоставки, еве едно сценарио:

Чупето си возело во лента како што треба.
Некој отпозади насилно влетал да претекнува и тоа прерано. (Како што многу прават таму)
Доста е некој понеискусен малку да се уплаши кога ќе го види во ретровизор или одма до него и рефлексно да џапне десно и да акне во тие столбчиња.
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2445
Ама оваа ги има скоро сите столпчиња покосено.
Ако веќе одеме со претпоставки: се изнервирала што неможе да се поткачи на тротоар и ги тргнала пречките :)
Мене ми се има случено да ме претицаат на семафори од десна страна со 2 тркала на тротоар дека нема место да помини. Нешто слично бил и овој обид

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Крим техника ако дојди одма телефонот да се испита кога е Instagram употребен последно  :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5438
buljala u telefon...nema drugo

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3753

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Се загледала во машко газе ;D

Отсутен Bauer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 989
Мооре, јака корсата, шо лим ќе беше

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2236
 • Жгл' б гл'б
Сега... да не се праам најпаметен па да ви праќам она видеоно "није лепо смијати се туџој несречи..."
Кажете прво, има ли смисол? :)

Што ако е навистина свеж возач и наебала од некој кретен, а кретенот си продолжил?

Скопје е град изграден на основа на солидарност, сетете се на тоа секој пат пред да тропнете интересна досетка.
Понекогаш нема место за досетки или барем има исправка од втора фора...

Искрено ваш,
ОрЃинал скупјанка од Свети Николе.

Пис.Есс. Не разочрувајте вака двоструко, да ви ебем...
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20722

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Имам "паметен" комшија од малцинството кој со вакви стубчиња си го огради тротоарот пред неговиот двор за да не му се качувале коли кога треба да се разминат бидејќи улицата е тесна.

Имам друг "ненормален" комшија од мнозинството кој една вечер поднапиен го фати инат и му ги израмни исто вака со стара Е класа која следниот ден си ја возеше најнормално.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2236
 • Жгл' б гл'б
Стратовариус! Не дефокусирај, молим! :)
Џуќела или офца - бирај.


Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4965
Си стана ко ништо да не се десило  ;D


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3478
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Ко намерно да ја гаѓаше.


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16253
 • Keep it 100
Рефлекс нула. Шкрипат гуми, таа си тера напред полека.