Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2783655 пати)

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Далеку од тоа дека некој ке ти рече браво,уште на крај ке ти каже па ти многу си заглавил што правеше?Македонски газда да може едно комбе ке прати место 3 а не обратно

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8000
  • Малерозен дрводарец
Бушав, па забушаваш нешто...
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6476
  • French diamond
Македонскиот газда, не заслужува да биди нарекуван газда.
Кај што работев јас, Панделески ја вртеше главата ако некој од работниците го поздравеше со добар ден газда. Вол.

Овде швабо иди и те чека да доработиш за да се поздрави.

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2681
  • Шалабајзер
Абе нема ништо побрзо од службено комбе. Едно до стража на угорница ме пратеше дури и во кривини. А јас бев со 150 коња рено лагуна и пирели P7

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


@Kikac си бил динамичен? :D
Охоооо, џапа дукатото нагоре, 110-120 го имам тркалано, могуче да сме се “пуштиле”.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Абе нема ништо побрзо од службено комбе. Едно до стража на угорница ме пратеше дури и во кривини. А јас бев со 150 коња рено лагуна и пирели P7

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk



Скроз.

10 такви видов пред една недела
И тоа кај ебенион Плетвар.
И вас кога ке ви дадат да однесете роба Велес Прилеп Битола Ресен и Охрид и вие така ке возите...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Кога ќе ми текне дека едно комбе одеше еден ден за ТЕ-ГВ-КИ-СУ-ОХ-РЕ-БТ-ПП-СК, а другиот ден за КУ-КП-ПШ-КО-ВИ-ШТ-РА-СР-ВА-ГЕ-НЕ-КА-ВЕ-СК, среќа се смилуваа па за Берово по карго праќаа...

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
секој ден возиме
едно комбе
велес кавадарци битола прилеп ресен охрид струга кичево маврово тетово гостивар скопје
друго
куманово паланка кратово пробиштип кочани виница штип струмица гевгелија радовиш неготино
и 3 пати неделно се иде и до пехчево берово каменица...
кога носат билтени има 4 релации доаѓаат на работа во 21-00, се вракаат сабајле во 7 или еден во 14 зашто згреши па го враќаа назад, едед ден возат еден ден не возат по република, значи имаат од 26 13 работни дена и + ако се врзе празник, али цркавање е по 500 км да затепаш, кога идам на терен по градови тргам во 7 идам пример гевгелија, неготино и кавадараци за да се вратам до 18 -00, па после некој ден друг град во контрола и сл...
јбг...

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Tepaat 500km i vlezinizlezi na sto mesta vo 100 gradovi...Plus po nasi patista.
Zatoa jas preferiram nokna voznja,ke zavrtis 600-700km ama pa nema nibguzva nisto.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Tepaat 500km i vlezinizlezi na sto mesta vo 100 gradovi...Plus po nasi patista.
Zatoa jas preferiram nokna voznja,ke zavrtis 600-700km ama pa nema nibguzva nisto.
...и не е 35 степени.


Отсутен Angel Skopje

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 271
Tepaat 500km i vlezinizlezi na sto mesta vo 100 gradovi...Plus po nasi patista.
Zatoa jas preferiram nokna voznja,ke zavrtis 600-700km ama pa nema nibguzva nisto.
...и не е 35 степени.

ако има навечер т.е. ноќе кој да ти прима роба  ;)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Problem kaj noke vozenjeto e denskoto spienje.Eve jas sega samo so parkirav i treba da spijam,a sonce,zesko,stand klimata ne pomaga dovolno.
Ali nemansite ubavini. ;D
E sega nekoi dejnosti kade sto ima uslovi e podobro da se srabotat noke,ustvari toa treba i so zakon da se regulira,nekoi od dostavite da se izvsuvaat noke.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2681
  • Шалабајзер
секој ден возиме
едно комбе
велес кавадарци битола прилеп ресен охрид струга кичево маврово тетово гостивар скопје
друго
куманово паланка кратово пробиштип кочани виница штип струмица гевгелија радовиш неготино
и 3 пати неделно се иде и до пехчево берово каменица...
кога носат билтени има 4 релации доаѓаат на работа во 21-00, се вракаат сабајле во 7 или еден во 14 зашто згреши па го враќаа назад, едед ден возат еден ден не возат по република, значи имаат од 26 13 работни дена и + ако се врзе празник, али цркавање е по 500 км да затепаш, кога идам на терен по градови тргам во 7 идам пример гевгелија, неготино и кавадараци за да се вратам до 18 -00, па после некој ден друг град во контрола и сл...
јбг...
Хахахах, добри се кај тебе, кај мене сум излагал да носам роба у 13ч, Св. Николе-Штип-Облешево-Каменица-Делчево-Берово-Виница-Кочани, у 20ч вечерта ниеден коминтент у Кочани не работеше(ова уште не беше пуштен автопатот, се возеше од кај Лозово)... а врвот на шлагот е сега за карантинот кога беше од 19, Прилеп-Кривогаштани-Крушево-Демир Хисар-Битола-Ресен-Охрид, требаше и Струга ама у 17:20 ставав гориво на Подмоље, од таму пун гас за Ск, 18:50 го изгасив, нозе ми се тресеа кога идев накај дома


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10035
Ме чукна во задниот браник едно младо момче (на изглед :))  со Фелиција возејки во рикверц, ова додека чекав едни луѓе да преминат уличка.
Го видов дека се движи кон мене и тргнав нанапред па така се ублажи ударот.
Фин дечкото, се извини.
Гледам, никаква посериозна штета освен магленката откачена од едната страна, му реков ако само е откачено нема проблем, само си разменивме телефонски броеви па што биде нека биде.

Прееска скокнав до сервис да дадат мислење, скршени 2 од 4 држачи на браникот од магленката, односно нов браник или да ја залепат магленката кај скршените држачи.
Велам, не сум толкава пицајзла за нов браник, ќе ја залепиме колку во иднина да не ми испадне некако некаде.

Се мислев дали да му се јавам на дечкото и евентуално да слушам измотувања за ситна пара, повеќе нервози ќе си направам (не еднаш ми се случило).
Сепак му се јавив и му кажав што, како...од што бев пријатно изненаден, плус ми падна жал во моментот некако, па му дадов и попуст :)

Каква будалетинка сум, Мистер Но може вода да ми носи ;D

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Авто одговорност плаќате двајцата за да не се јавувате и да барате пари. Единствен повик што требало да го направиш е да му кажеш дека треба европски записник да потпишете...

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54665
  • Махер
Авто одговорност плаќате двајцата за да не се јавувате и да барате пари. Единствен повик што требало да го направиш е да му кажеш дека треба европски записник да потпишете...
Нормално.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10035
Повеќе ќе го кошта европскиот :)

Ситна паричка испадна дека е во прашање. затоа и се мислев дали да се замарам да се јавувам.

Му предложив ако сака европски.