Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1582956 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7931
 • Пичлеме
Наводно Водњанска ноќеска:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Пастатот паркитан пред трафика, од позади налетал некој.
Зипован Пасат.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 364
Bogdanoski ќе му направи унзип.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3277
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Па вака да те мавне некој, го вадиш од кола, го врзуваш за бандера, пушташ лајв на ТикТок и му ѕвониш на Миле.
После он си знае што треба.

сивата кола личи на мерцедес а класа

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
ова сериозно плеснување
од сликиве делува како да било слушано Буба Корели или Станко и снимано со мобилен за пунгас

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16224
 • Keep it 100
Да не има некој тик ток видео од Мерцедесот?

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 501
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
https://www.slobodenpecat.mk/skopjanecz-zagina-vo-soobrakajka-kaj-probishtip/

Другар на другар, вчера.

Цитат
Возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(23) од Скопје, излетало од патот и се превртело. Во незгодата загинал сопатникот Ф.С.(24) од Скопје, а возачот се здобил со тешки повреди.

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 120
https://www.slobodenpecat.mk/skopjanecz-zagina-vo-soobrakajka-kaj-probishtip/

Другар на другар, вчера.

Цитат
Возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(23) од Скопје, излетало од патот и се превртело. Во незгодата загинал сопатникот Ф.С.(24) од Скопје, а возачот се здобил со тешки повреди.

што се десило? колега ми е од работа овој што возел, тука никој ништо не знае сеуште...
бог да го прости детево што погинало  :-\

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 501
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Јас го знам детево што починало преку девојка ми, патувале накај Скопје, друштво ги чекале да си дојдат за да се видат и .. well никогаш не се вратиле во Скопје  :-\

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
Претпоставувам неприлагорена брзина на патот. Патот е кривини, башка и стар пат, и има на 2-3 места малце прав дел, и често се гази на гас да се издува колата.
За жал секоја година има по неколку сообракајки таму.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4587
Колку што разбрав од напишаното станува збор за локален пат од село Ратавица до местото Леговец.
На мапа не се гледаат кривини освен една, и тоа токму кај Леговец.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31671
 • Таков е животот... јебига
Затоа кога возите други луѓе бидете особено внимателни. Верувајте дека поголема казна од тоа да сносиш одговорност за смртта на некој друг нема во животот.

Комшија мој од соседната зграда во млади години поради невнимание вака бил одговорен за смртта на друг комшија од истата зграда. 15 години човекот живееше со тоа, но не беше веќе човек, беше сосем уништен, само за тоа зборуваше. Пред неколку години се фрли од Гоце Делчев мостот во Вардар, почина после два дена на Карил, кога се освестил таму им се дерел да не го спасуваат да го остават да умре. Ако е коректно да кажам, среќа негова не преживеа.

Ова не е паралела со случајот од погоре, можеби возачот не бил виновен, можеби друг бил, тој си знае, но како ќе се живее после тоа е навистина проблематично.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3491
Кога возиш други уствари треба поагресивен да си, пошто нели треба да видат колку многу јак шофер си.

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1592
Некогаш и да пазиш друг ќе те наебе, вчера вечер двајца копиљаци кај Инекс во Охрид се тркале и дирек во кола бил патник другар мој, шоферот на лице место, другар ми  на интензивна Скопје, копиљаците здрави живи.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10072
 • Архитект
Читав за ова. Гледав и слики ама не ми беше јасно што се има случено.

Нека му е лесна земјата на тој шо почина. Нека се опорави другар ти шо побрзо. :(

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Некогаш и да пазиш друг ќе те наебе, вчера вечер двајца копиљаци кај Инекс во Охрид се тркале и дирек во кола бил патник другар мој, шоферот на лице место, другар ми  на интензивна Скопје, копиљаците здрави живи.
Го ебале ежот                         Го ебале ежот                           Го ебале ежот              Го ебале ежот