Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1548979 пати)


Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1676
За неполни 10ч две тешки сообраќајни незгоди се случија во Кавадарци ,и во двете незгоди има загинати.
Во првата каде загинатиот е околу 32-33 години возач на трактор во кој позади удира возило со голема брзина и на лице место го усмртува.Тракторот нов осветлен,возачот на возилото бивши затвореник и регистриран наркоман.


http://www.rtk.mk/kavadarci/5294-soobrakjajni-nesrekji-fatalni-za-dva-mladi
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 255
Незнам во Кавадарци како е али во Тетово голем проблем се трактори со приколки цистерни кои ни осветлени ни ништо
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296

Отсутен Dime_406

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Сообраќајка кај олимпико пешачкиот 2 коли, ништо чудно кога се враќам после 15 минути трета кола се удрила во вториот.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9853
 • Giulietta QV
претпоставувам едниот од споредната се приклучувал преку 2 полни или обратно

Отсутен Dime_406

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Не застанал за пешак да помине и вториот од позади го удрил. Имаше веќе полиција, а третата исто од позади ја удрил втората покасно. Тројцата во левата лента беа.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47544
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Ух... Ќе да беше подзапиен малку.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3260
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Лелее среќно на учесниците :(


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Ај што се случило, ама па во некои од коментарите кабает излезе тој што снимал.
Не смеел да снима, и он ги сечел лентите, требало да му свири, требало да го претица и да го застане...

Шупаци од Шупакленд.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3389
Казна за тој што снимал, најдебела, приватност нарушена 200%.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4739
Ова е пијан 102.5%

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Вака возат и трезни.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3260
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Вака возат и трезни.
Жива вистина за жал.