Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2798649 пати)

Отсутен JezuzNoChill

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 968
Се искрши дека имаше премногу Oversteer и спори реакции, односно кога дрифташ кривина не сакаш колата да ти е свртена повеќе од крајната цел. Тука вртеше 90 степени, а он сврте 120. Кога проба да ги врати тие 30 отиде.

Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6889
  • хаУс мајстор
Глеал на јутуб па да проба :D

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5718
Slusaj go talentot na klipot kolku vreme ja drzi na puna gas, koga duri mu tekna da ja pusti...

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Јасно, искрено немав појма у што е финтата, а едно чудо корвети, поршиња и сл. на интернтов сум гледал како излетуваат идентично.

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Приметивте дека не ни проба да врти во контра? Тркалата му беа цело време свртени накај дрвото до последен момент кога беше касно. + Гас до даска.
Јас би кажал дека не се ни потрудил ни на кутуб да погледне бар теоретски.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Се прецени дечкото:
1. Преголем почетен агол
2. За момент отпушти гас при што задните тркала добија тракција(залепија) и колата почна да врти таму каде што се насочени предните тркала т.е накај дрвото
3. Пак даде пуна гас со предните тркала сеуште насочени кон дрвото при што колата почна пак да лизга ама овој пат во другата насока
4. Не исправи на време
Бонус: не носеше појас и фино ја исчука тимбата



Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6335
  • Бенве сие бенве
Зеде го врли онаму ебасимуја.....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Е па ко му ја закачи фтора...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
Закаснета реакција, ништо друго.

Тука више требало да врти контра.. Додека на втората слика јасно се гледа дека воланот во ист правец е..


Отсутен Leonid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 846
Покажете практично како треба, вака не се важи

Отсутен M3V8

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2587
Prakticno, treba prvo da vozi Lada (zadnja vuca) i 75 ks, pa posle da proba zadnja so 500 ks.
Ovaka videl ne dovidel, slusal ne doslusnal.

Ovoj baska isklucil komplet elektronika.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10124
« Последно менување: 14 Април 2020, 21:46:13 pm zeroSignal »

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Па и кружниов како е напраен, со таман агол, да не ја искршиш многу колата пред да летнеш. ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29154
    • CARclub.mk
@Mikius - Со задоволство ти го едитирав постот за да носи кон нешто што е кај нас објавено. ;)

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)