Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1543112 пати)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4191
Ги слушав пред неколку години мајсторите кога копаа улиците за инсталација на оптички кабел како употребуваат израз "туба". Сите знаеме што значи туба на македонски.

Туба од англиски "tube" ;D


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47404
 • Махер
  • malikovski.com
Полупрегради, да. Подобар збор од буфла.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5009
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16141
 • Keep it 100


Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Баш како што и доликува на една х6-ка.


Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1672
Сношти .....Кавадарци......Брзал за да уплати..


Пред десетина дена,за жал со смртен случај.Кавадари-Возарци.

« Последно менување: Декември 09, 2019, 03:35:38 am AUDI »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7519
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Што кола е ова плавово жити господ?
Плавиот Фокус со две врати?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31449
 • Таков е животот... јебига
Сношти .....Кавадарци......Брзал за да уплати..

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Веќе видено, имаме двајца такви на форумов, не сум импресиониран од овој, нашиве барем шоу направија, дури и оправдувања дадоа.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1672
Што кола е ова плавово жити господ?
Плавиот Фокус со две врати?

Фокус е ама треба да е со 4 врати.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31449
 • Таков е животот... јебига
Што кола е ова плавово жити господ?
Плавиот Фокус со две врати?

Фокус е ама треба да е со 4 врати.
Хечбек?

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1672
Вајда ,по она што се гледа е хечбек со 4 врати,а по кажувањата дека е фокус.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7519
 • Rural fuckin society - we live in!!!
На прагот на сликата пишува Фокус

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • Passat B8
sfasta od kaj rusite ...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • Passat B8
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.