Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2783022 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7290
Е добро де, 330 фаќа со НАЈМНОГУ наброени макс до 10 во 4 општини.

Каде се другите 270? Еве по 9 да примаат од општина - тоа се 30 општини  :-X Ма немој да ме јебеш...

Се фативте и вие за глупости. 330 во секторите за внатершни работи , и 270 во гранична полиција = 600 вкупно.

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8522
  • Пичлеме
И јас ненормален, ставам нецелосна вест низ филтрите на Карклуб, сосема доволна за контекстот во кој е ставена, ама кај можи да помини тоа така, овде има математичари што знаат да собираат до 1000, не е заебанција... ;D

Баш како што дополна Спенсер:
Цитат
Министерството за внатрешни работи денеска објави оглас за вработување на 600 нови полицајци. Според огласот најмногу полицајци – 150 ќе се вработат во Скопје, 70 во Охрид, 50 во Струмица, 20 во Велес и по 10 во Битола, Тетово, Штип и Куманово. Предвидено е 270 полицајци да се вработат и во регионалните центри за гранични работи.


Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10030
Добро е, ја оправивме математиката ;D

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Пази го моментов

Цитат
Истакна дека на булевар „Борис Трајковски“ од јануари до мај се изречени 369 казни за брзо возење, а еден од учесниците во вчерашната сообраќајка, во која за жал имаше смртни последици, имал изречено 16 казни од јануари оваа година.

И сеа кај е проблемот?
16 казни му беа за одземање на возачката, ама уште не му имаше стигнато поканата за да ја однеси во мвр.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54661
  • Махер

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
да, ама црн хумор гледам не сакате, затоа во иднина ќе престанам х)

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Постхумно ќе му ја одземат.... е до толку ни е неспособна администрацијата.

А човекот другиот што отиде ни крив ни дужен....

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Пази го моментов

Цитат
Истакна дека на булевар „Борис Трајковски“ од јануари до мај се изречени 369 казни за брзо возење, а еден од учесниците во вчерашната сообраќајка, во која за жал имаше смртни последици, имал изречено 16 казни од јануари оваа година.

И сеа кај е проблемот?
16 казни му беа за одземање на возачката, ама уште не му имаше стигнато поканата за да ја однеси во мвр.

Хипотетички, и да бил функционален системот за одземање на возачка дозвола, овој покојниов пак ќе возел кола и пак ќе постапувал исто.

Некогаш не е до системот и тромавоста на полицијата и институциите. Аздисаност, малоумност, пороци се многу по лоши појави отколку превентивата мерка. За жал многу луѓе во нашето општество се такви.

Еве еден едноставен пример. Семафорите кај касарна Илинден (америчка амбасада). Секое утро стотици пациенти ја заобиколуваат цела колона возила што чекаат зелено на семафорот за да се пикнат преку ред на семафорот. Голем број од нив и да ги казни полиција, делото повторно ќе го повторат. Не затоа што не се плашат од казната и превентивната мерка, туку затоа што се шупаци и така се воспитани, и пораснати се во околина на простаклук, идиотизам и едноставно толку им е умствениот капацитет. Уживаат во чувството да бидат "паметните" и да ги "заебат" другите.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10030
Слично се дешава и кај Нова Македонија при вртење десно кон Државна, Мангите од лента за право се пикаат за десно или веднаш по семафорот вртат десно.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
И на сам влез во државна, и кај шумарски, треска, мида....скоро на секоја раскрсница во шупакот на светот, сабајлево на угорницата од Ремедика накај железара КОПИТО со голф 3 сакаше по угорницата да тица 5 коли и автобус....сите му свириме ама џабе има толкави клемпави уши, тие не му се за слушање туку за воздушно ладење на кикириката од мозок ако воопшто има повеќе од 2 мождани ќелии...АМЕБА ретардирана! Само што ме претица мене од горе дојдоа коли и почна да се бута, ја не го пуштам, кој го ебе кога е толку паметен нека се врати у рикверц...за жал го пушти тој пред мене од што мораше.


Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54661
  • Махер
Родосквернавење.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6298
  • Бенве сие бенве
И твојата реакција не била баш безбедна, не знаеш што идиот е, може да убие невини, а може и тебе да те бутне од патот. Пушти го нека влезе, нека крши глава. Јас никогаш не си фаќам инает со човек што вози поевтина кола од мене или некој со исчукана кола, ќе ме победи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10030
И јас се инатев со еден со крш мондео на раскрсницата што ја спомнав и нормално изгубив ;D
Го стигнав на семафорите кај подвожњак, стоеше на средна лента за лево а планот му беше да се прошвецува за право и му се оикнав пред него и глумев дефект со 4 жмигавци.  Типот како да беше на лексилиум, мува не го лазеше, ме заобиколи од лево и си прошиша за право воедно терајки ги другите да кочат.

Убаво вика Марјан, пушти ги будалите...

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Значи некој ако е по способен и по снаодлив одма бил идиот, малоумен, не знам што...ццц. абе македонштина то је...

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8522
  • Пичлеме