Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1580994 пати)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2413
192 претставувам, ќе ти речат дечко ај не замарај, нека крши глава, нека се отепа таму.
Прво ќе те прашаат кој си што си, од каде си, зошто пријавуваш, зошто гледаш по другите возачи, каде патуваш... На крај, ќе ти скисне ќе ти дојде и ти да се отепаш 😏😶

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
anonimen gledac, pozz do emisijata xD

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
192 претставувам, ќе ти речат дечко ај не замарај, нека крши глава, нека се отепа таму.
Прво ќе те прашаат кој си што си, од каде си, зошто пријавуваш, зошто гледаш по другите возачи, каде патуваш... На крај, ќе ти скисне ќе ти дојде и ти да се отепаш 😏😶
А со што ќе ги спречат со Јети? како второ незнам дали знаеш кај нашата ни мила држава за сета штета или негова повреда ќе одговара полицаецот кој почнал да го брка тоа не го ставаш во прерачунката?
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4140
 • Passat B8
neznam kakvise vasite ocekuvanja od policijara, jas nemam nikakvi ocekuanja od nif 👈😘
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Паркирам сабајле на улица пред удолница на подвожњак, дигам ручна, не ја гасам и идам до банкомат да извадам некој динар. Уште на влечење ја осетив ручната малце поразлична од претходно, али држеше. Направив неколку чекори и слушнав крц ;D и Алфицата си тргна надоле ...

И пресеков пат, влагање и ја застанав, којзнае кај ќе отидеше ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47950
 • Махер
  • malikovski.com
Во брзина беше или не?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
^-

Паркирам сабајле на улица пред удолница на подвожњак, дигам ручна, не ја гасам и идам до банкомат да извадам некој динар. Уште на влечење ја осетив ручната малце поразлична од претходно, али држеше. Направив неколку чекори и слушнав крц ;D и Алфицата си тргна надоле ...

И пресеков пат, влагање и ја застанав, којзнае кај ќе отидеше ;D

 ;D

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5900
 • Плинаш!!!
Ахххх алфа, тоа е

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4211
 • The Spartan General
И пресеков пат, влагање и ја застанав, којзнае кај ќе отидеше ;D
Најверојатно кај некој мајстор.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Не и бега мајстор, али ако не ја зауставив отиде на автолимар :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16222
 • Keep it 100

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5500
 • Бенве сие бенве
Вчера на кружниот у ѓорче влета будала со корса црвена и преку внатрешниот круг пресече за излез може и 70возеше. Ние требаше да излеземе на следниот излез и логички е дена ќе возиме низ надворешниот. Пријател возеше и во последен момент го виде дека влетува, закочи и мислевме дека поминал за влакно. Тој не удрил со гумата и раткапната, нема црвена боја, и продолжи да лета без да запре. Видовме после 15мин, ќе оди на фарбање ако не излезе на друг начин. Вчера се чудев колку лошо возат по Скопје, да немаат сите иконче или крст во кола којзнае колку жртви ќе има секој ден.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3607
На прав пат незнаат да возат, за кружен да не збориме. И мене секој пат ми се крева коса кога стигам до кружен знаејќи дека така сечат.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4576
Како ќе знаат кога своевремено единствен кружен тек имаше кај Бесна Кобила ;D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3394
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Добредојде во Шупакот на светот, каде што ако извозиш од Ѓорче до Лисиче без срцев удар добро си поминал. На кружен тек имам неколку пати видено, паркирана кола и возење во рикверц пошо го утнал излезот?! Не треба 4 туку 8 да ги отвориш, да внимаваш за тебе, за сите околу тебе и за тие на оној свет. Од паркингот кај олимписки и кај 3 бисери од двете страни ми е одран предниот браник, а на една влабнат и изгребан задниот браник. Зуцки со туѓа боја од отварање врати без размислување и на двете страни имам.
Вчера на кружниот у ѓорче влета будала со корса црвена и преку внатрешниот круг пресече за излез може и 70возеше. Ние требаше да излеземе на следниот излез и логички е дена ќе возиме низ надворешниот. Пријател возеше и во последен момент го виде дека влетува, закочи и мислевме дека поминал за влакно. Тој не удрил со гумата и раткапната, нема црвена боја, и продолжи да лета без да запре. Видовме после 15мин, ќе оди на фарбање ако не излезе на друг начин. Вчера се чудев колку лошо возат по Скопје, да немаат сите иконче или крст во кола којзнае колку жртви ќе има секој ден. (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk