Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 1607869 пати)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Собраќајки сум имал ам  најбитно е дека мене ме имаат опнато кола и ме фрли во ваздух, и тоа фичо ме опна а возачот дамла пијан, пред золошка илинденска се дешава ситуацијава. А да не зборам колку многу собраќајки со жртви имало баш на ова место, одкако ставија семафори малце е подобро.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31764
 • Таков е животот... јебига
a novinari dojdoa?
Јок. Не забележав. Иако имаа време бајаги да дојдат

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Prevrtanje pri 370 km/h
Hinson Sports twin-turbo Chevrolet Corvette Z06 se isprevrtao pri brzini od 370 km/h! Neverovatno, ali vozač je ostao nepovređen.
U prvi mah, u etru su se našle samo fotografije, i nikome nije bilo jasno kako to da nema makar jednog video klipa. Međutim, „jedan“ se našao.


http://gt.mk/News.aspx?PostID=8d8338ae-f547-4ed6-9add-0098e4491682
« Последно менување: Март 29, 2011, 20:17:53 pm djidji »

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
jao brate sta se to zadesilo...

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3001
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
еве ви една тазе дешавка од пред пола саат. се враќам од драчево и негде кај пинтија кај што ставија семафори од угорницата глеам се качува автобус и само што се качи автобусов од позади еден љоптар со ауди ајде претицај кур го боли ја што идам од спротива, ја му блиндирам овој не бре вози почнувам да кочам глеам не се докочува возев негде 70-80 а автобусов се движи и овој со аудиво не може да го претица и среќа ми падна у очи атобуската десно има ширника за да застане автобус убацив отпуиштив кочница даов гас за да стигнам побрзо до ширинката и у десно избегав ама се промашив со тој ко на паркинг да сум се разминал, му ја видов тоа фацат грда, и у исто време на коловоз со 2 ленти паралелно возат 3 коли бусот на неговата лента љопацот на мојата а ја у курац на автобуската. сум се крстел накај дома после цел пат викам јебем ти и сообраќај и се какви дегени има колку и да пазиш ти некој друг идиот ќе ти ебе мајката. никат не сум бил у поопасна ситуација не знам како да ви опишам колку блиску беше

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Ке загинеш без зрно барут... ја последниве 2 недели начекав 2 собраќајки... Едната е на патот Скопје - Велес Цитроен Ц4 веројатно од преголема брзина се излизгал и удрил во карпите па се превртил и стоеше на банкина, А другата е вчера на калдрмата под тинексот на водно, 3 коли една по друга...

Имам и видео запис, ако сте за да видите... кажете да го закачам тука :)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
еве ви една тазе дешавка од пред пола саат. се враќам од драчево и негде кај пинтија кај што ставија семафори од угорницата глеам се качува автобус и само што се качи автобусов од позади еден љоптар со ауди ајде претицај кур го боли ја што идам од спротива, ја му блиндирам овој не бре вози почнувам да кочам глеам не се докочува возев негде 70-80 а автобусов се движи и овој со аудиво не може да го претица и среќа ми падна у очи атобуската десно има ширника за да застане автобус убацив отпуиштив кочница даов гас за да стигнам побрзо до ширинката и у десно избегав ама се промашив со тој ко на паркинг да сум се разминал, му ја видов тоа фацат грда, и у исто време на коловоз со 2 ленти паралелно возат 3 коли бусот на неговата лента љопацот на мојата а ја у курац на автобуската. сум се крстел накај дома после цел пат викам јебем ти и сообраќај и се какви дегени има колку и да пазиш ти некој друг идиот ќе ти ебе мајката. никат не сум бил у поопасна ситуација не знам како да ви опишам колку блиску беше

Татко ми е механичар и возач 35 години, повеќе време има поминато во кола и врз кола него што има на било кое место поминато.

- Он мене секогаш ми кажувал, кога ќе ми улета некој или било каква ситуација, ја пцујам а он вика, "не го пцуј него што имаш ти со него" ја му викам глеј го ќе ме убие, он вика "кога е способен да го стави и твојот и СВОЈОТ живот во опасност џабе ти викаш, тоа ти е како да сакаш луд човек да убеиш ека е луд, ТИ ЌЕ ПАЗИШ И ЗА ТЕБЕ И ЗА НЕГО." Уште од мал ми го вика ова и почињам од неодамна да гледам дека е во право, мора и за другите да пазиш, само тој е начинот за избегнување собраќајќи, пратењето и прогнозирањето на возењето на другите возачи многупати ме има спасено од опасни ситуации.

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1308
раскрсница на ужасот-кина
извор оннет.
http://on.net.mk/video/na-trkala/raskrsnica-na-uzhasot


мене ми се има случено да заспијам на волан од умор.случкава пред 12-13 години.(кога бев копиљ)
тој ден после работа отидовме со еден другар во пробиштип.
рано станат за на работа(06 часот) цел ден работев на нога,возев до таму од некаде 18 часот пиење јадење,навечер продолживме во некој кафич..... пиење до 02-03.се враќаме и јас уморен(со незнам колку пива испено но свесен) се држев цел пат возев со голф 1 дизел 130-140.за да побрзо стигнеме дома.
и веќе влеговме во скопје а другарот заспа некаде на пола пат кај куманово(од таму се враќавме).
и кај мостот кај што се качува двојка(2) кон битпазар,незнам како јас само знам дека бев зо отворени очи но мозокот ми спиеше.тука се качив од почеток на двоење на патот кон дрвата и кон надвожњакот но од долна страна.и кога удри голфот со предна десна и кога се качивме на зелелената површина пред мене гледам дрва и тогаш се освестив и одма свртев лево да исправам кон улицата.среќа имав што многу брзо изреагирав и се вратив на лентата и добро беше што немаше ни една кола.кога се вратив на коловоз другарот се разбуди и вика што се случи? ќути викам ќе изгиневме. а возев со 80-90.
поука:ако ви се спие подобро застани,дремни 15-20 мин нека ти помине дремката па после вози.ова зборам за ептен да ти се приспие. затоа што јас со отворени очи бев ама потсвесно се опуштив изгледа дека еве влеговме во скопје па ....незнам страшно
« Последно менување: Март 31, 2011, 09:37:05 am maci »
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Ке загинеш без зрно барут... ја последниве 2 недели начекав 2 собраќајки... Едната е на патот Скопје - Велес Цитроен Ц4 веројатно од преголема брзина се излизгал и удрил во карпите па се превртил и стоеше на банкина, А другата е вчера на калдрмата под тинексот на водно, 3 коли една по друга...

Имам и видео запис, ако сте за да видите... кажете да го закачам тука :)

И јас го видов верижниот, ама на крај, баш пушти снимка :)

Отсутен NetworX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 929
Дешавка во саботата: Возев накај викендица у варвара (пред марков манастир) околу 100-120  е убаво одеше додека пред мене не излезе едно чиче со пони. Ај тоа чичето шо вози со никаквото пони си вози ама чиче како чиче шета лево десно по 2 метри... Како и да е, на 50 метри пред да го поминам почна убаво право да вози а ја прикочив намалив на 70-80км/х од другата страна еден од брачата со голф 4ка ми излезе а у тој момент чичево зашантра. Со голфот се разминавме за пола метро може и помалце срце ми застана „брат ми“ ми се бутна у стомак. Среќа не се залепив директ, ако се десеше тоа сега ќе ми палевте свеќа :S
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Ке загинеш без зрно барут... ја последниве 2 недели начекав 2 собраќајки... Едната е на патот Скопје - Велес Цитроен Ц4 веројатно од преголема брзина се излизгал и удрил во карпите па се превртил и стоеше на банкина, А другата е вчера на калдрмата под тинексот на водно, 3 коли една по друга...

Имам и видео запис, ако сте за да видите... кажете да го закачам тука :)

И јас го видов верижниот, ама на крај, баш пушти снимка :)

« Последно менување: Март 31, 2011, 13:11:52 pm RikiRulz »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Дешавка во саботата: Возев накај викендица у варвара (пред марков манастир) околу 100-120  е убаво одеше додека пред мене не излезе едно чиче со пони. Ај тоа чичето шо вози со никаквото пони си вози ама чиче како чиче шета лево десно по 2 метри... Како и да е, на 50 метри пред да го поминам почна убаво право да вози а ја прикочив намалив на 70-80км/х од другата страна еден од брачата со голф 4ка ми излезе а у тој момент чичево зашантра. Со голфот се разминавме за пола метро може и помалце срце ми застана „брат ми“ ми се бутна у стомак. Среќа не се залепив директ, ако се десеше тоа сега ќе ми палевте свеќа :S

Од Тетово си?

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Ке загинеш без зрно барут... ја последниве 2 недели начекав 2 собраќајки... Едната е на патот Скопје - Велес Цитроен Ц4 веројатно од преголема брзина се излизгал и удрил во карпите па се превртил и стоеше на банкина, А другата е вчера на калдрмата под тинексот на водно, 3 коли една по друга...

Имам и видео запис, ако сте за да видите... кажете да го закачам тука :)

И јас го видов верижниот, ама на крај, баш пушти снимка :)


Што ти свети - немаш глицерин или ...?

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Мењав плочки, па испуштав воздух... и малце од нивото на глицерин ми фали, ама на граница е... некад светнува, некад не :)

Знам дека боди во очи, ама сеа ке идам да го провозам моторчето и да купам глицерин :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Последниот пат кога излегува од Софија на последната раскрсница семафорот црвен и застанав, бев прв.
Позади мене една дада со Тојота постоја малку и лев жмигавец и преку црвено....одненадеж друга дада со Голф 4 од десна страна залетана шо да ти кажам...кога ја залепи од страна ја истурка 10 метри оваа со Тојотава...среќа излегоа и двте од колите надвор по малку рскрвавени и кога се закубаа по тоа косите...лом се напраија...таман да го извадам телефонот да снимам почнаа да свират од позади дека се запали зелено светло и морав да тргнам.