Автор Тема: Цена на горива  (Прочитано 579161 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4124
 • хаУс мајстор
Одг: Цена на горива
« Одговори #9165 на: Ноември 25, 2019, 13:57:33 pm »
https://youtu.be/zUz9OBIuFrs


Sent from my A1 Alpha using Tapatalk

Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7483
 • Пичлеме
Одг: Цена на горива
« Одговори #9166 на: Јануари 13, 2020, 12:31:11 pm »
Цитат
Регулаторна комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата.

Со денешната одлука цените на горивата остануваат непроменети.

Малце го качија бензино...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24738
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Цена на горива
« Одговори #9167 на: Јануари 20, 2020, 12:43:45 pm »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16920
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Цена на горива
« Одговори #9168 на: Јануари 20, 2020, 14:11:43 pm »
Повеќе требаше.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36949
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Цена на горива
« Одговори #9169 на: Јануари 20, 2020, 19:37:16 pm »
Беспари најубаво да биде.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3881
Одг: Цена на горива
« Одговори #9170 на: Јануари 20, 2020, 21:08:58 pm »
Беспари најубаво да биде.
Не мора, само без акциза и без дополнителна акциза што ја уведоа кумуњариве... (дихтунг почна да работи за сериозни пари, нема кој да ги спомне)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5260
Одг: Цена на горива
« Одговори #9171 на: Јануари 20, 2020, 21:35:30 pm »
ke si najdat odma gazdive izgovor za da se kaci cena na site produkti, "zgolemeno e gorivoto i trosocite pa moravme i nie da zgolemime"  20% odma cenite nagore za 10-tina denari pogolema cena na goriva