Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 256315 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2580 на: Мај 15, 2020, 10:13:50 am »
Живнаа серверите на Epic. :)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3260
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2581 на: Мај 15, 2020, 13:57:27 pm »
Mortal Combat Х се млати деновиве како и Шедоу оф д Том Брајдер, во лежечка позиција со џоЕстик, ново за мене, до сега плешав исклучиво на воланче/тастатура маус....ама си има лепота и ова.

Препорачајте пц игрици за двајца на сплит скрин или заедно, тепачки, тркачки, летачки шо да е битно да може двајца да играат во исто време.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2582 на: Мај 16, 2020, 13:49:19 pm »
Типчево заслужува многу повеќе сабскрајбери.
Нормално, наидов на каналов заради ..

https://www.youtube.com/playlist?list=PL8aR0h_Hzu7H8MdeoNuQtJtUrXBPKAgkl


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38459
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2583 на: Мај 20, 2020, 13:30:37 pm »
Геј мери, треба да го преинсталирам windows-от на компјутерот на син ми (многу хардверски промени и многу непотребен софтвер има оставено трага), у процесот потребно ми е да ги зачувам GTA V и Fortnite. Идејата е да не ги данлоудриам повторно, пошто се по миљон гигабајти и двете. Обичен копи пејст во фолдерот не функционира, барем не за Fortnite. При наново логирање на Epic Louncher-от, веднаш вика „за да се инсталира FN, потребно е фолдерот да биде празен“.  Зa GTA не сум баш сигурен.  Ако некој има искуство со ваков зафат, со овие игри, ќе ми спаси 2 миљони гигабајти даунлоад.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2584 на: Мај 20, 2020, 13:34:45 pm »
Геј мери, треба да го преинсталирам windows-от на компјутерот на син ми (многу хардверски промени и многу непотребен софтвер има оставено трага), у процесот потребно ми е да ги зачувам GTA V и Fortnite. Идејата е да не ги данлоудриам повторно, пошто се по миљон гигабајти и двете. Обичен копи пејст во фолдерот не функционира, барем не за Fortnite. При наново логирање на Epic Louncher-от, веднаш вика „за да се инсталира FN, потребно е фолдерот да биде празен“.  Зa GTA не сум баш сигурен.  Ако некој има искуство со ваков зафат, со овие игри, ќе ми спаси 2 миљони гигабајти даунлоад.

https://www.howtogeek.com/404999/how-to-move-fortnite-to-another-folder-drive-or-pc/

Пушти ја да се инсталира на ново Фортнајт, сопри го даунлодот, изгаси ланчерот. И ископирај го твојот фолдер во новата инсталација.
За ГТА5 не сум сигурен, веројатно на ист начин би можело. Евентуално да пробаш да ја инсталираш во фолдерот каде што ти е моментално. (ова функционира на стим)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2585 на: Мај 20, 2020, 17:33:08 pm »
За Стим верзијата, знам со сигурност дека има можност да се префрли од еден драјв на друг. Сејв гејмс и такви работи би требало да ги има на клауд како и да е.

А за Епик, стварно неам појма.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3271
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2586 на: Мај 21, 2020, 19:26:16 pm »
Civilization 6, free на Epic Games.

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2587 на: Јули 19, 2020, 13:02:26 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2588 на: Јули 22, 2020, 09:47:19 am »

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20204
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2589 на: Јули 24, 2020, 16:31:19 pm »

Deus Ex: Mankind DividedКриво ми е што немам повеќе време на располагање за да си ја таманам :-\

У меѓувреме, си ги пазарив практично сите Assassins Creed наслови, со исклучок на Valhalla, што е нормално, пошто уште не е излезена :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2590 на: Јули 28, 2020, 13:18:16 pm »
Огромна препорака..

Микс на Inception, Silent Hill и Resident Evil со повеќе од одлична приказна.


Trailer:

Не знам како иде на PS3/4, али на 360 нема никакви гличови или пад на frame rate.
На PC сигурно изгледа уште подобро.

Gameplay:


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16162
 • Keep it 100
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2591 на: Август 11, 2020, 16:58:16 pm »