Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 249331 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3268
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2475 на: Март 21, 2020, 11:44:12 am »
Tomb Raider е FREE на Steam.
 
:D

А има и доста попусти на други игри...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25375
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2476 на: Март 21, 2020, 16:25:30 pm »
Ууу, вери најс! Тенкс!

Ја играв пред неколку години, ама нека си стои во архива.

Дополнително, за попусти, препорачувам greenmangaming.com - често се наоѓаат работи за одлични цени.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3268
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2477 на: Март 21, 2020, 17:50:30 pm »
Ууу, вери најс! Тенкс!

Ја играв пред неколку години, ама нека си стои во архива.

Дополнително, за попусти, препорачувам greenmangaming.com - често се наоѓаат работи за одлични цени.
Старичка, ама не е лоша.

Ќе се најде некогаш...

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16093
 • Keep it 100
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2478 на: Март 26, 2020, 12:59:48 pm »
Дефинитивно најјака игрица со коли!


Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5389
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2479 на: Март 26, 2020, 15:25:06 pm »
Anno 1602 ili hollyday island nekade...

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3268
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2480 на: Март 26, 2020, 18:39:56 pm »
World War Z е FREE на Epic Games...

Не знам каква е, не сум ја играл... Чисто да споделам.


Sent from my Mi 9T Pro

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2481 на: Март 26, 2020, 21:41:50 pm »
Nekoj da ima igrici za ps1. Mi dadoa edno cudo takvo da go zanimavam maliot ama samo 2 igri ima so nego. Nekoja so kolicki za dete ili nekakva detska igra.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25375
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2482 на: Март 29, 2020, 20:43:27 pm »


Деновиве ја играм Red Dead Redemption 2, и тоа втор пат. Прво ја играв на PS4, сега на компјутер.

Спектакуларна игра. Уствари, многу повеќе од игра. Worldbuidling-от на Rockstar е ненадминат. Плус, комплет друго темпо на играње е, во однос на GTAV да речеме. Вниманието посветено на детали, визуелната лепота, музиката, дијалозите... Браво. Кој има време да ја игра, максимално ја препорачувам.Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17343
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2483 на: Март 29, 2020, 21:29:10 pm »

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5350
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2484 на: Март 29, 2020, 22:47:20 pm »
Има некој фан на Half-Life овде?

 Јас моментално ја играм 2 дел, пошо тоа и можам :)

Кој сака добри игри со коли, се сеќавам на GRID дека беше добра многу, пореална од НФС.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25375
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2485 на: Март 29, 2020, 23:02:58 pm »
@AllMightyMe - Чим те интересира Half Life, ѕирни ја Half Life Black Mesa - целосен римејк на оргиналната Half Life, ама во понов енџин. Не сум ја играл, ама би требало да е добра. :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • хаУс мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2486 на: Март 30, 2020, 18:20:45 pm »
Nekoj da ima igrici za ps1. Mi dadoa edno cudo takvo da go zanimavam maliot ama samo 2 igri ima so nego. Nekoja so kolicki za dete ili nekakva detska igra.
Да видам кај внукот ама не ми се верува дека ги чува, на времето му имав дадено милион CD-ња со игри за SPS1. Ќе прашам и ќе ти кажам.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5350
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2487 на: Март 30, 2020, 18:30:10 pm »
@AllMightyMe - Чим те интересира Half Life, ѕирни ја Half Life Black Mesa - целосен римејк на оргиналната Half Life, ама во понов енџин. Не сум ја играл, ама би требало да е добра. :)
Супер што е енџинот понов ама хардверот е стар :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20011
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2488 на: Април 01, 2020, 17:28:57 pm »

Ја играв на ПЦ на времето.. многу..
Сега ја почнав на XBOX360.
Сеуште импресивна и неверојатно динамична и покрај се што после тоа изиграв.

Зборам за кецот, првото издание.
Не 2019.

Пробајте ја.
После оваа игра секогаш возам cockpit view камера.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3083
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2489 на: Април 01, 2020, 18:58:11 pm »

Ја играв на ПЦ на времето.. многу..
Сега ја почнав на XBOX360.
Сеуште импресивна и неверојатно динамична и покрај се што после тоа изиграв.

Зборам за кецот, првото издание.
Не 2019.

Пробајте ја.
После оваа игра секогаш возам cockpit view камера.

Кецот на времето беше една од најдобрите тркачки игрици, имаше DTM....1000саати потрошив на неа.
Edit: Се помешав со Toca Race driver
« Последно менување: Април 01, 2020, 19:12:11 pm Molec »