Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 399626 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6428
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2550 на: 21 Април 2020, 17:52:12 pm »
Има една од 34 гига симни ја, таа ти е со најмала големина од ГТА 5.
А за кантер, исто така селектирај ги тие две категории, напиши Counter Strike 1.6 warzone и на таа што пишува final и е симната 566 илјади пати, е таа инсталирај ја.

Ние таа ја играме пар души.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2551 на: 21 Април 2020, 18:31:05 pm »
видете на fitgirl repacks што се нуди...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2552 на: 21 Април 2020, 18:37:30 pm »
видете на fitgirl repacks што се нуди...

Fitgirl у главно не се ни исплати, се зафркнав да симнам DOOM репак, побрзо симнав друг торент со нормална големина и го инсталирав пред да стигне до 50% фитгирл. А не беше ни толку компресирана околу 20%. Недај боже некоја покомпресирана да се пушти.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2553 на: 21 Април 2020, 18:39:44 pm »
Ме спопадна нешто да си купам вакви:




Арно ама дома одамна немам десктоп, па мораше на лаптоп да инсталирам некоја игра да с епроба. Избор падна на DIRT 3 и сега зе сега иде одлично, само вибрации не ми работат у играта :(

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2554 на: 21 Април 2020, 18:47:29 pm »
Јас барам контролер за xbox да можам да го користам на пц. Пуштете линк ако знаете каде има.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2555 на: 21 Април 2020, 19:11:31 pm »
Јас (син ми де, ја понекад...) користи PS3 контролер на PC, сасвим употребливо и ОК. Можда и еден од најбољите контролери..


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2556 на: 21 Април 2020, 19:27:20 pm »
Сакам за xbox затоа што повеќето игри што се компатибилни со контролер за пц се мапирани за таков контролер(иконите на командите. Знам дека и од пс3 е можно ама сакав да ми е поедноставно за користење.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2557 на: 21 Април 2020, 21:35:23 pm »
Сакам за xbox затоа што повеќето игри што се компатибилни со контролер за пц се мапирани за таков контролер(иконите на командите. Знам дека и од пс3 е можно ама сакав да ми е поедноставно за користење.
Све што ти треба е SCP Toolkit. Мапирањето не е проблем, све е исто како џбокс контролер. Јас имав таков котнролер откако ми цркна PS3-ката, па решив да го премнаменам за пц-то. Ем здравје, следната конзола пак плејка ќе биде не џбокс, па си има континуитет...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2558 на: 23 Април 2020, 12:30:20 pm »
Сакам за xbox затоа што повеќето игри што се компатибилни со контролер за пц се мапирани за таков контролер(иконите на командите. Знам дека и од пс3 е можно ама сакав да ми е поедноставно за користење.
http://www.idc.com.mk/


Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2133
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2559 на: 23 Април 2020, 20:37:21 pm »
Ја игра(л) некој Command and Conquer Generals, ми дадоа user i pass од Замунда ама скроз сум заборавил како идеше симнувањето (паметам некои кракови копирање па ставање), ако има некој линк со објаснување или некој брзо ја симнувал, благодарам
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5978
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2560 на: 23 Април 2020, 20:45:43 pm »
Обично на Замунда во самиот опис на бананата имаш инструкции за инсталација.

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4921
  • Пиши лаже
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2561 на: 26 Април 2020, 19:15:36 pm »
Возам Euro Truck Simulator 2 офлајн, симната од Замунда. Сакам да ја играм онлајн преку Steam. Прашање ми е дали ако ја купам ке ми остане офлајн профилот или ке треба на ново се? :)
Благодарам.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29155
    • CARclub.mk
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2562 на: 26 Април 2020, 20:38:01 pm »
Хм. Добро прашање. Можеби со копирање на некои фајлови врзани за профилот ќе можеш да си го ископираш прогресот, ама не ми се верува.

Отсутен bobson

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 304
  • RB26DETT Z2
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2563 на: 26 Април 2020, 21:00:33 pm »
Ќе работи со стариот профил 100%. И стим верзијата си ги чува профилите локално.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4921
  • Пиши лаже
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2564 на: 26 Април 2020, 22:46:30 pm »
Фајловите од профилот можам да ги тргнам настрана да, но не знам дали би работеле.
@bobson си пробал за сигурно? Пошто не можам да најдам таква информација по интернет.

Моменталната верзија што ја имам е од Codex, па во инсталацијата на играта го има следното:
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that