Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1190402 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17640 на: Април 06, 2021, 18:54:59 pm »
Да да, фино освежување, особено кабината. Се надевам дека ќе донесат Trailhawk кај нас и ќе го регистрираат.На презентацијата се пофалија дека 1 од 4 примероци продадени се PHEV. Тоа е одличен резултат.

https://www.carclub.mk/2021/04/06/premiera-jeep-go-pretstavi-osvezeniot-compass/

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3885
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17642 на: Април 07, 2021, 13:38:43 pm »
Го дотерале убаво или почна да си легнува на брашно дизајнов?


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17643 на: Април 07, 2021, 13:53:52 pm »
Не е нешто премногу сменето. Браници и слично.

Мене и претходно ми се свиѓаше од напред. Позади и порано и сега ми е чуден, ама новиве издуви прават огромна, дури неверојатно колку голема разлика. Ама overall, добар ми е дизајнот. Сега со освежувањево, уште подобар.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2541
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17644 на: Април 07, 2021, 14:07:47 pm »
На сликите од редизајнот е АМГ53 верзијата. При-фејслифт АМГ63 имаше исти издуви.

На редизајнот издувот и ист како и претходно, можеби со минимални измени
 
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5048
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17645 на: Април 07, 2021, 21:39:03 pm »
Siniot so bela vnatresnost...

Pakuj odma :D
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1062
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17646 на: Април 12, 2021, 10:07:22 am »
Welcome CITROEN C5


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10450
 • Архитект
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17647 на: Април 12, 2021, 10:54:43 am »
C5 X бил . Корегирај се.

На почеток кога видов малку ми се подслоши.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3959
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17648 на: Април 12, 2021, 11:18:01 am »
Го чекам моментот кога ќе почнат сувојте како лимузини да ги прават и со класичен багажник од седан да бидат.  :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16370
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17649 на: Април 12, 2021, 11:45:11 am »
Од напред е интересен, од позади е крш.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1062
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17650 на: Април 12, 2021, 11:45:17 am »
На ова мислиш ?Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17651 на: Април 12, 2021, 12:32:39 pm »

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7496
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17652 на: Април 12, 2021, 14:05:22 pm »
Predniov del mi se svigja. Pozadi e ok ama nishto posebno.

Neznam zoshto tolku forsiraat so toj digitronot za cockpit ama toa e. Valjda nekako so head up go kompenziraat

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18283
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17653 на: Април 12, 2021, 14:12:47 pm »
Го чекам моментот кога ќе почнат сувојте како лимузини да ги прават и со класичен багажник од седан да бидат.  :D

Еве седан што личи на сув.

https://www.topgear.com/car-reviews/polestar/2
Многу ми заличува на ова.Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2541
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17654 на: Април 12, 2021, 14:54:09 pm »
На Lancer Sportback подсеќа задниот дел:

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"