Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1140342 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26532
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17430 на: Февруари 20, 2021, 09:03:40 am »
Немам мислење HONDA HR-V

Предница од Hyundai, задница од Porsche/Kia. Профил од Избери-Генеричен-Кросовер.

Штета.

Топ си изгледа хондава.

Ако под топ сакаш да кажеш безлична, анемична, генерична и стерилна, и без никаков препознатлив хонда дизајнерски елемент... Да бе, топ си изгледа. :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5410
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17431 на: Февруари 20, 2021, 10:01:06 am »
Па во споредба со претходната хр-в ептен безлично ауто беше. Конкуренција на тојота цр-в проба да биде а тојотата буквално го испердаши во продажба а тука си има удел и грдиот изглед.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21305
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17432 на: Февруари 20, 2021, 13:07:15 pm »
The Honda HR - Vhatever...

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2483
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17433 на: Февруари 20, 2021, 15:23:33 pm »
Туку, подобро безлична отколку грда како аутландерот

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5038
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17434 на: Февруари 20, 2021, 20:52:34 pm »
Jas mislam deka od predobrata ponuda na modeli sto ja imaat Toyota vo posledno vreme i momentalno, drugive se izbezumeni i ne znaat kade teraat so dizajnot.

Do pred izvesno vreme na Toyota tokmu dizajnot ik bese slaba tocka no so ppslednive modeli i toa go resija i sega se total package.

Drugite ke moraat da porabotat seriozno za da gi stignat.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5035
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17435 на: Февруари 20, 2021, 23:17:37 pm »
Toyota се на добар пат дефинитивно, ама сам да си сосечеш 100л багажник со онака глупа задница на кратката Корола е у најмала рака моронски потег.

Си имаа златна Корола, чист дизајн, практичност, издржливост... Што им требаше Аурис, па се оправија со редизајнот малце, па после се дотепаа со оној најгрдиот... Страшно.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26532
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17436 на: Февруари 22, 2021, 11:58:49 am »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48810
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17437 на: Февруари 22, 2021, 12:19:22 pm »
Мене ме изненади што вчера видов дека Трансформаторов ќе доаѓа со 1.5ТСИ 150кс, што значи дека под „Купра“ ќе се нуди и со обичен неспортски мотор.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3775
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17438 на: Февруари 22, 2021, 19:11:44 pm »


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26532
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39406
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17440 на: Февруари 23, 2021, 11:47:18 am »
Добро аудиво...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10377
 • Архитект
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17441 на: Февруари 23, 2021, 12:14:39 pm »
Мислиш Голфот.

Чекај........... чекај........

Е   јбг

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26532
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 303
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17443 на: Февруари 23, 2021, 15:02:27 pm »
Ко што е Фиат одличен е по мене
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 282
 • Pixel Perfect
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17444 на: Февруари 23, 2021, 15:28:03 pm »
Ја престегнаа и Ц класата. Прекрасна задница со штоповите и скоро сите екстри од С класата.