Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 973482 пати)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3260
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16770 на: Јули 30, 2020, 08:43:15 am »
PREMIUM, ELIT, GRAND, LAKSHARI, PRESTIZ, ULTRA, SUPER, EKSTRA, MERCEDES MAFIA, BOSS, ATES FOLII I CRN BANDAZ BACE


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16162
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16771 на: Јули 30, 2020, 10:09:49 am »
Море какви модели имаат у последно време, оваа им е една од поубавите. Мене ми се допаѓа целосно. Во ред, можеби мааалку ентериерот им е глуп. Ама сепак, генерално е класата е убава. Дури и многу убава.

Добра си беше претходно, ама сега како да има даунов синдром доби лик.


Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1807
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16772 на: Јули 30, 2020, 10:18:35 am »
Ако дое Хонда Џиз и ја ебне мечкава од десно, добијаш:

Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16773 на: Август 03, 2020, 13:56:18 pm »
Ваљда се мести ентеирерот да е еднобоен и не толку дречлив...


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16774 на: Август 03, 2020, 16:31:58 pm »
Се мести, а може и ич да не свети на кој му смета.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38459
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16775 на: Август 03, 2020, 17:09:45 pm »
Џојстици, тачови, скролови, падови, јојо светлечи... бати колите..... напраени да се возиш (дури и на возачко седиште), а не да ги возиш :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2324
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16776 на: Август 03, 2020, 17:54:32 pm »
Па кон тоа се стремат...
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16777 на: Август 04, 2020, 09:52:09 am »
Ќе дојде време, ќе се доплаќа за мануелен мењач...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47544
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16779 на: Август 04, 2020, 21:03:51 pm »
Аааааа!!!

Like a high quality camera that revs like a 1000cc bike.

Подобро доловено здравје.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4558
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16780 на: Август 06, 2020, 13:17:27 pm »
Ова има 663 коњи и ниту еден спојлер или отвор што штрчи и боде очи, и верувам дека лежи на пат подобро од било кој Civic со 200 и кусур коња и 63 спојлери. Значи до знаењето било, не е до спојлерите.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47544
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16781 на: Август 06, 2020, 13:21:11 pm »
А хонда незнае? Уффф... колку само се знаат, и тоа од секое поле. Пара бери киселец, ако некој знае, тоа е хонда.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4558
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16782 на: Август 06, 2020, 13:26:58 pm »
А хонда незнае? Уффф... колку само се знаат, и тоа од секое поле. Пара бери киселец, ако некој знае, тоа е хонда.

Сигурно знаат, ама со онака одватно возило не знам како мислат да бидат конкуренција на било кој у таа класа. Или може и немаат намера да бидат конкурентни, битно да е грдо, брзо и да не се расипува. А златен дизајн си имаа, акорд, стар цивик, интегра, с2000....

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31496
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16783 на: Август 06, 2020, 18:11:35 pm »
Она горе Мекларен возио е за изложби, не е за возење. Ќе го возат 10 пати, ќе го снимат новинари, за 3 недели секој што го видел ќе го заборави и ќе го сместат некаде на изложба, па ќе го товараат и истовараат од контејнери некаде кога ќе го носат на сликање, таа му е судбината на возилото.

Хондата бате треба маме да и се ебе 20 години и ќе треба да не трепне со око, има голема разлика.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16162
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16784 на: Август 06, 2020, 20:05:41 pm »
Дизајнерот на првата генерација на BMW X5, реинкарнираните Mini Cooper (2000) и Fiat 500 (2007), Ferrari F430 и Maserati MC12 го коментира дизајнот на новото BMW 4: