Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 904837 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16395 на: Март 19, 2020, 16:57:07 pm »
Среќа што од SUV не се очекува да биде убав.
Од напред и не е грд, ама позади....
Само што сакав да пишам дека се трпи предницата, го видов задниот дел, се премислив. Само пишав колку е грдо :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1207
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16396 на: Март 19, 2020, 18:20:06 pm »
Добро е, овој барем го коментирате.

За она 2008 никој не ни гукна, разбирливо :D
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16397 на: Март 19, 2020, 18:27:39 pm »
Среќа што од SUV не се очекува да биде убав.
Од напред и не е грд, ама позади....
Од напред е врв.

Како за СУв е премија изгледов. После гнасотилаците од Германската "премиум категорија" ова е убава свежина.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17110
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16398 на: Март 19, 2020, 18:28:12 pm »
Интересно е позади. Треба да се види во живо.
« Последно менување: Март 19, 2020, 18:43:57 pm DarthJe5us »

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1207
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16399 на: Март 19, 2020, 18:38:19 pm »
Позади е толку тажно што дури и момава влегла во "Faith + 1" моментСè друго изгледа одлично, ама не се додржува да не се коментира - проклета фраза "Beauty is in the eye of the beholder" :)
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1349
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16400 на: Март 19, 2020, 18:40:28 pm »
Како за амерички пазар ми изгледа да ја имаат стокмено.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2982
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16401 на: Март 20, 2020, 15:54:13 pm »


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16402 на: Март 26, 2020, 17:42:17 pm »
Новата Шкода Рапид со почетна цена од 9150евра во Русија. Кај нас веројатно ќе е дупло.

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3043
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16403 на: Март 26, 2020, 17:52:32 pm »
Како фиат типо е позади 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25044
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16404 на: Март 26, 2020, 18:14:10 pm »
Новата Шкода Рапид со почетна цена од 9150евра во Русија. Кај нас веројатно ќе е дупло.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Кај нас нема воопшто да се продава. Рапид продолжува примарно во Русија, Индија, итн...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16405 на: Март 26, 2020, 18:59:34 pm »
Значи кај нас не се исплати да се носи со дуплата цена.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4104
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16406 на: Март 26, 2020, 19:07:59 pm »
Кај нас за таа цена City go се продава.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16407 на: Март 26, 2020, 19:12:55 pm »
Кај нас за таа цена City go се продава.
Тешко дека се продава. Ајго мооожеби може да се најде и тоа едвај. Панда и Ситистар - може.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 805
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16408 на: Март 27, 2020, 10:36:13 am »
Како фиат типо е позади 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Почна од Volvo, па продолжи со Ford Focus....Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3424
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #16409 на: денес во 13:33:43 »
Шкода напаѓа :)