Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 854780 пати)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2202
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15930 на: Ноември 22, 2019, 18:45:15 pm »

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1043
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15931 на: Ноември 22, 2019, 21:50:20 pm »
 
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15891
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15932 на: Ноември 23, 2019, 12:48:50 pm »

Отсутен martinmax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 148
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15933 на: Ноември 23, 2019, 13:30:57 pm »
Новиот голф има конкуренција за најружна кола за 2019 година.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30865
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15934 на: Ноември 23, 2019, 13:33:24 pm »
А тоа е?

Отсутен martinmax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 148
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15935 на: Ноември 23, 2019, 14:42:00 pm »
Трапезоидов од тесла што е постиран погоре

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18920
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15936 на: Ноември 23, 2019, 17:25:07 pm »

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 726
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15937 на: Ноември 24, 2019, 19:04:54 pm »

« Последно менување: Ноември 24, 2019, 19:11:06 pm mkm »

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 874
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15938 на: Ноември 24, 2019, 21:46:35 pm »
CSS3, сине

https://codepen.io/lynnandtonic/full/NWWmzjr

Веб дизајнер беше ангажиран да го проектира и изгледа бил проклето успешен во тоа.
Еве ги сите над 50 реда код:
https://codepen.io/lynnandtonic/pen/NWWmzjr.css
Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 726
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15939 на: Ноември 24, 2019, 23:54:55 pm »
 ;D ;D ;D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16789
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15940 на: Ноември 26, 2019, 18:02:25 pm »
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24624
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 874
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15942 на: Ноември 26, 2019, 18:09:55 pm »
Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 874
 • Жгл' б гл'б
Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7440
 • Пичлеме
« Последно менување: Ноември 26, 2019, 18:23:27 pm Ipkisija Meskosa »
If you love someone, set them free... If they return to you, put several 8-inch blades into their head... If they return again, thеn run... Just run!