Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 778505 пати)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2091
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14835 на: Април 12, 2019, 15:48:46 pm »
Одличен нов evoque! скоро и да нема разлика од претходниот 😁


Oh wait. Скоро и да нема разлика од било кој друг ровер.. (не биле само ауди)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17984
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14836 на: Април 12, 2019, 18:17:58 pm »
Одличен нов evoque! скоро и да нема разлика од претходниот 😁


Oh wait. Скоро и да нема разлика од било кој друг ровер.. (не биле само ауди)

"Capitalism breeds innovation".

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 636
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14837 на: Април 12, 2019, 18:28:51 pm »
Голфот 8 не смее да биде повеќе од 16.000 евра основен модел без разлика на тоа каква ручна или какви килимчиња ќе му стават.
И тоа со се давачки.

Те праат будала со 1.0 мотор, ја рачната и килимчињата ќе ги гледам да се излажам и  да им лупнам 18, 19 , 20 К.

Ооо.... ;D

Си се помешал, поло 1.0 атмо почнува од 16000. https://www.volkswagen.com.mk/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/31283-123635-paragraphs-123637-86356-link-linkTag-child/default/2a915775/1546986914/polo-aw1-01-2019-el-form.pdf

Убаво би било да има VW UP hybrid за 14000еур со субвенција здравје боже 11000.
Имам инфо дека спремаат во Порше МК ценовник за Голф 8 кој почнува 19.900евриња

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15634
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14838 на: Април 13, 2019, 01:23:54 am »

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2265
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)


Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14840 на: Април 13, 2019, 07:45:01 am »
Од UP само GTI е ок.

Другите варијанти се мерчендајзер возила.
Оваа ми е врв титула во нашиот деловен сектор

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16239
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14841 на: Април 13, 2019, 17:23:59 pm »
Од UP и обичниот 1.0 тси е добар. Ремапот го прави да има доволно сила како ГТИ, со downpipe и повеќе од тоа ќе се добие. А не е и дека му треба нешто сила, и атмосферските мотори добро се движат.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2658
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14842 на: Април 13, 2019, 17:53:52 pm »
За стратро само гол лим, волан, обртомер и голем мотор со LSD (по можност за 9.000е). Све друго е преценето :D
Со подебел лим само. И две раце кобит. Нека има.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17984
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14843 на: Април 14, 2019, 21:11:40 pm »
Срц...наброј ми ги автомобилите кои лично  си ги купил од салон.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30426
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14845 на: Април 15, 2019, 20:56:07 pm »
Мечево го личи уствари, мене ми се свиѓа.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6919
 • Пичлеме
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14846 на: Април 15, 2019, 21:08:37 pm »
Да, да...До бојата е бе, и аголот. Во живо сигурно ќе е феноменално.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30426
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14847 на: Април 15, 2019, 21:11:49 pm »
Ауууу геј слика, не се гледаше задницата. Ништо, се предомислувам. Не го купувам не ми се свиѓа.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44427
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14848 на: Април 15, 2019, 21:55:06 pm »
Да, да...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

До бојата е бе, и аголот. Во живо сигурно ќе е феноменално.
Уууууу браво. Стварно го погодиле мечево. За мерак!
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2091
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #14849 на: Април 15, 2019, 22:14:39 pm »
Новата серија 1 со преден погон... Плус грдо.
RIP bmw 1 ;(