Автор Тема: Освежувач во кола  (Прочитано 26129 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2170
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #210 на: Октомври 12, 2017, 09:24:09 am »
Јап, исто така доколку некој има проблем со миризба на нозете (трујат патики) само сода му е чарето.

Потврдувам, 20 часа на ден, 14 дена без престан бев во патики на апсолвентска екскурзија, се усмрдеа солидно. Касиерката во супермаркет во Шпанија се згази од смеење кога отидов на каса со 24-pack лименки Estrella и 2х750гр сода бикарбона ;D ;D ;D

ме потсети кога бевме ние на екскурзија, со тоа што ние бевме 50 мужи + Хабиб турс

во Венеција требаше да преспиеме, хостелот беше на вода (без опција да избегаш), со отворени тавани помеѓу собите
кога се соблекоа чорапите беше потресително, не знаеш кое сетило ти реагира и дали се гушиш или плачеш, ѕидовите се оросија, шкорпиите паднаа во несвест
некои решија да преживеат, па преспаа во ходник (пинг @zlatkoa )

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

сори за ОТ  ;D


Аууу каков период беше тоа. @marjanot


Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1168
 • Eбач на батерии :D
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #211 на: Август 31, 2018, 18:48:12 pm »
Што е разликата меѓу aroma cup gel i aroma organic?. Иста цена се, сем арома cup gel е повисочка кутија.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5976
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #212 на: Август 31, 2018, 19:03:07 pm »
Органик мислам дека е како пресована исушена трева нешто, не знам како да ти објаснам. А гел си е гел. Најдобро мисла мека е ареон гелот, бубле гум. :)

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2486
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #213 на: Август 31, 2018, 21:26:03 pm »
Probajte california scent dobri se ...a areon samo bubble gum haha

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3837
 • French diamond
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #214 на: Август 31, 2018, 22:39:14 pm »
Од кокос не постои освежувач ? Немам сретнато до сега, а обожавам таков мирис  :)

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1168
 • Eбач на батерии :D
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #215 на: Август 31, 2018, 23:20:22 pm »
Од кокос не постои освежувач ? Немам сретнато до сега, а обожавам таков мирис  :)

Утре ќе одам в маркет и ќе ти пишам што има.


Благодарим колегиум.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #216 на: Септември 01, 2018, 01:23:37 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29811
 • Таков е животот... јебига
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #217 на: Септември 01, 2018, 01:28:11 am »
Органик мислам дека е како пресована исушена трева нешто, не знам како да ти објаснам. А гел си е гел. Најдобро мисла мека е ареон гелот, бубле гум. :)
Разумен компромис е разумен компромис, нема сег да ви објаснувам...
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #218 на: Септември 01, 2018, 12:33:58 pm »
Kokos neli imas elkicki vo konzerva mislam deka nemam sretnato do sega. Konzerva mislam deka Zeleniot limon ili limeta kako li se vodi e najubav.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3488
 • хаУс мајстор
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #219 на: Септември 01, 2018, 13:58:00 pm »
Само вакво од лаванда, на шалтабла да грми!

Испратено по поштар

Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2486
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #220 на: Септември 01, 2018, 13:58:05 pm »
Јас кога ги продавав највеќе сум продал зелен лимон од желката

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5135
 • Плинаш!!!
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #221 на: Септември 01, 2018, 15:54:03 pm »
И најбоље е лимонот а и портокалот не е лош.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1168
 • Eбач на батерии :D
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #222 на: Септември 01, 2018, 21:05:39 pm »
Од кокос не постои освежувач ? Немам сретнато до сега, а обожавам таков мирис  :)

Утре ќе одам в маркет и ќе ти пишам што има.


Благодарим колегиум.

Њамат колега. Си купив бабл гам. Немаше ни лимон.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3837
 • French diamond
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #223 на: Септември 01, 2018, 22:02:48 pm »
И јас имам барано ама нема од кокос  :-\

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1403
Одг: Освежувач во кола
« Одговори #224 на: Септември 01, 2018, 22:06:32 pm »
Земи ванила.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk