Автор Тема: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!  (Прочитано 176778 пати)

Отсутен Диневски

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 495
  • www.imagine.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #360 на: 15 Јануари 2016, 12:50:29 pm »
Samad kakvi patosnici imate za Passat B5.5 (2003) i kolku ke me kostaat so dostava do Kocani?
Pozdrav

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #361 на: 15 Јануари 2016, 16:45:52 pm »
Zdravo, gumeni od Gledring, so miris na vanila, izraboteni od cista i meka eko guma, i fixing sistem za zakopcuvanje , original za passat se 1.800den. Dostavat e 150 den, no bidejki si car club clen, ke odi gratis ;)

Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1952
Одг:
« Одговори #362 на: 17 Јануари 2016, 00:14:58 am »
Dali Imate gumeni patosnici za Honda civic ej9 hatchback 1996-2000 model?

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #363 на: 17 Јануари 2016, 10:38:14 am »
tomaso  - Zdravo, imame golem izbor univerzalni, lesno prilagodlivi patosnici, izraboteni od cista i meka eko guma so miris na vanila. Cenite se od 1.000 - 1.400den. Do 05.02.  imam promotivni popusti, od 10 - 30% popust na univerzalni patosnici.

Отсутен salt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 288
  • Opel Astra fan
    • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг:
« Одговори #364 на: 18 Јануари 2016, 15:38:37 pm »
Само да го пофалам квалитетот на Гледеринг типските патосници. Веќе 2 години ги имам  мака немаат  од перење. Ги земав во складот момин поток. Сеа имате продавница на рузвелтова. Може подетално кај е точно продавницава пошто од кола у движење не можам да разберам?

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #365 на: 18 Јануари 2016, 15:53:10 pm »
Zdravo, merak mi e da slusnam vaka ubavi pofalni zborovi. Kvalitetot se trudime maximalno da go zapazime. Dukanceto na Ruzveltova 20, e vednas do VEGA, CVEKARA MELI , odnosno karsi kaficot CONCEPT 37. Od soborna prema karpos, na semaforite vrtite levo na ruzveltova na potegot od partizanska preka kapistec, na 200m od leva strana. Kontakt tel:  02/ 5 114 529 . Se nadevam ubavo objasniv :)

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1255
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #366 на: 22 Јануари 2016, 20:41:55 pm »
Самчо,
А да им кажеш на овие твои кооперанти од Гледринг, дека патосниците им се топ, а да намалат со тоа аромата на ванила ? Кога се суви, се супер, ама коа ке видат вода, аромата ( барем по мое видување ) е многу јака во кола. Ако сакаш арома во кола, се купуваат различните освежувачи, ама сеа тоа у пакет да иде со патосница, не знам колку е добро може да е и незгодно.

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #367 на: 23 Јануари 2016, 08:21:07 am »
Zdravo Yarre , paaa mozam da im kazam, sekako za nekoj den idam kaj niv, samo sto lugeto kaj nas, poveke baraat da ima uste pojaka aroma, posto ocigledno deka se premnogu ogorceni od kineskite ni prijateli :)

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #368 на: 26 Јануари 2016, 01:14:34 am »
За Фиат Дукато 2001 дали имате и колку пари? Ако може и слика да ги видам?

Отсутен Диневски

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 495
  • www.imagine.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #369 на: 27 Јануари 2016, 11:46:51 am »
Zdravo, gumeni od Gledring, so miris na vanila, izraboteni od cista i meka eko guma, i fixing sistem za zakopcuvanje , original za passat se 1.800den. Dostavat e 150 den, no bidejki si car club clen, ke odi gratis ;)

Оригинал за пасат B5 ?  И комплет се 4 парчиња така? Дали ќе може да ми кажете точните димензи на задните парчиња?
Ќе ви пишам податоци во порака каде да ми ги испратите. По која пошта праќате?

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #370 на: 27 Јануари 2016, 11:52:41 am »
Zdravo, imame orginal za B5 , 4 parcinja se , tocni dimenzii neznam. Moze da se ispratat po nova posta. Cenata e 1800den, a postata okoo 150-180den e, so toa sto imas popust 10% kako car club clen, ili besplatna dostava, isto e .

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1255
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #371 на: 04 Февруари 2016, 09:35:41 am »
Zdravo Yarre , paaa mozam da im kazam, sekako za nekoj den idam kaj niv, samo sto lugeto kaj nas, poveke baraat da ima uste pojaka aroma, posto ocigledno deka se premnogu ogorceni od kineskite ni prijateli :)

Види, релативно е. Ама коа ке ги поднатопиш со вода, на пример јас ги користам само за снег, влегуеш у кола и убива ванилата. Кинеските не ги споредуваме, тие мирисаат на некоја неквалитена оштра состојка која ја употребуваат.
Ако јас се прашувам, ич не би ставал ванила, ако сакам мирис у кола билокаков би си ставил фрешнер.
Патосниците не се фрешнери, нели?

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
  • GTI®
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #372 на: 06 Февруари 2016, 21:36:47 pm »
Потпис со Yarre. Ги имам веке месец, и истото мислење. Иако за парите се топ за достојна замена со ОЕМ.

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1255
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #373 на: 09 Февруари 2016, 11:47:30 am »
Да бидам искрен, мене ме разочараа токму од мирисот. Убија ванилата. Дури ги вадам веднаш по снеговите, а ми се одмилува да ги ставам, баш поради мирисот.
 
Од друга страна сите вештачки мириси, особено тие за кола, а да не заборавиме и на домашните, клозетски, се преполни со карценогени токсини.
Ме чуди Словенциве, кои толку се потрудиле да направат одлична патосница ( по мое убедување овие се далеку подобри од на пример VW OEM гумената патосница ) , сакајќи да постигнат ефект плус, направиле минус. Вози саат време, при јака влага - глава заболуе.

Советот е добронамерен, треба да им се спомне, да не им се истура повеќе од шишенцето него редовно. :)  И ако више запнале да тураат ароми, нека стават и “покошено сено“ и “бор “ :) Па да можеш да одбереш. Мирисот е индивидувална работа, некој сака ич да не мириса, некој сака многу, ама пак ке се навратам, за мириси постојат фрешнери па кој обича нека бута.

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #374 на: 12 Февруари 2016, 21:08:59 pm »
За Фиат Дукато 2001 дали имате и колку пари? Ако може и слика да ги видам?

Tovarno