Автор Тема: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!  (Прочитано 118416 пати)

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 973
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #480 на: Декември 06, 2020, 12:37:52 pm »
Ми се јавија од Самад, ми кажаа малку ќе доцнат, околу 16 декември ќе стигнат, едвај чекам да ги сменам, возачката е за никаде, почна да ми смета во возење....инаку имаше добра цена со акцијата кога нарачував, 1500 денари беа, моите мислам 1600 дека ги немаа на лагер па мораше со нарачка од Словенија
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 568
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #481 на: Декември 06, 2020, 23:04:11 pm »
Ми се јавија од Самад, ми кажаа малку ќе доцнат, околу 16 декември ќе стигнат, едвај чекам да ги сменам, возачката е за никаде, почна да ми смета во возење....инаку имаше добра цена со акцијата кога нарачував, 1500 денари беа, моите мислам 1600 дека ги немаа на лагер па мораше со нарачка од Словенија

Super cim ste zavrsile rabota :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 568
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #482 на: Декември 06, 2020, 23:05:19 pm »
Може нема ни да стигнат,јас нарачував 2 платнени патосници пролетта,никојпат не стигнаа...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Iskreno zalam ako stvarno se slucilo nesto takvo, vo 99% od slucaevite nemame utka, za toa i rabotime da imame naracki, kako e mozno da se slucilo ova nikako nemozam da svatam... se izvinuvam sekako :) Ako treba nesto kontaktiraj me slobodno da si gi ispravime greskite. Pozdrav !!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 568
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #483 на: Декември 06, 2020, 23:07:27 pm »
Dali se pojavija patosnici (gumeni ili platneni)  vo prodazba za Honda civic 2008god model FD1 - limuzinskata varijatna?
Tie od kratkata verzija hatch ne pasuvaat.
Imam na lager Petex Germanski, no, bi moral da pomines da gi probame, posto taa serija na Civic, spored dosegasnoto moe iskustvo ima 3 tipa na patosnici. Poveli vo Vizbegovo direktno kaj nas, da probame.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 973
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #484 на: Декември 23, 2020, 22:34:45 pm »
Јас само да кажам дека сум презадоволен од гумените патосници Гледринг, многу убаво легнаа, нема да мрднат ни 1 мм, штета што порано не си земавПретпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5323
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #485 на: Декември 23, 2020, 23:00:13 pm »
Allseason шара ;D