Автор Тема: Звук на мотор + бучност  (Прочитано 97077 пати)

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1110 на: Ноември 21, 2018, 18:33:05 pm »

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16229
 • Keep it 100
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1111 на: Јануари 11, 2019, 12:41:58 pm »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1112 на: Мај 30, 2019, 20:45:59 pm »
Три че-тии-ри!Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20602
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1113 на: Мај 31, 2019, 09:38:23 am »
Сакам кола со која Ферариво ќе се убие од вриштење , а нема да ме стигне.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1114 на: Мај 31, 2019, 10:55:53 am »
Немаш голем избор. А веројатноста дека и таа ќе вришти (или поверојатно рика) е многу голема.
« Последно менување: Мај 31, 2019, 11:03:28 am Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1115 на: Мај 31, 2019, 10:59:41 am »
Римак бе. ;)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1116 на: Ноември 03, 2019, 09:28:03 am »
Добар муабет за звукот на V6 моторите:Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1117 на: Декември 05, 2019, 23:16:26 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен volvokoncernen

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22

Отсутен volvokoncernen

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1119 на: Декември 06, 2019, 10:16:16 am »
Штета волво што ја прекина линијата на l6 и v8 мотори, посебно V8 - ката 232 kW (315 PS) 440 N⋅m (325 lb⋅ft)  4,414 cc

https://www.youtube.com/watch?v=P4Vh0eidjUg

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4719
 • хаУс мајстор
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1120 на: Декември 06, 2019, 12:44:55 pm »
Три че-тии-ри!Тоа е тој звук, што некогаш го имаа формулите.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1121 на: Декември 12, 2019, 14:01:02 pm »
Совршенство.

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20602
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1122 на: Декември 12, 2019, 14:21:27 pm »
MadMax305
2 years ago
We're all here for 9:24


https://youtu.be/7Hbsi_QWaP8?t=564


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1123 на: Декември 12, 2019, 14:37:27 pm »
Еднставно неможеш да останеш озбилен. :) :) :)

18:53
https://youtu.be/lK4UBq7iWac?t=1133

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен volvokoncernen

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Звук на мотор + бучност
« Одговори #1124 на: Декември 13, 2019, 14:49:03 pm »