Автор Тема: Измерена потрошувачка на гориво  (Прочитано 1094890 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8158
 • Пичлеме
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13800 на: Август 01, 2020, 15:43:31 pm »
Bigfoot ;D
Volkswagen. Gas Auto.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6007
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13801 на: Август 01, 2020, 16:17:34 pm »
Широко стапало, фаќа во исто време и на кочница ;D

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3453
 • Жгл' б гл'б
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13802 на: Август 01, 2020, 16:47:25 pm »
Не е смешно.

Постојано ми се случува.

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49191
 • Махер
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13803 на: Август 01, 2020, 16:50:10 pm »
Скејтерски патики носиш, затоа. Јас пред 15-20 години носев Осирис 47мица слични на изглед со овие:

Кога беше модата за такви.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1811
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13804 на: Август 01, 2020, 19:09:54 pm »
За жал бројките се тие,градот е мал,на 500-600м имаш семафор/раскрсница,тинејџерско возење,тргнуваш остро, стискаш до крај со втора ставаш трета и кочиш остро.За неколку месеци откако положив се менуваа двата зглобови.Луди години,кога созреавме малку на тие 1.9ТД со 75hp градска беше околу8,5л.Ама тоа пусто чудо(ауди 80)  до ден денес се тркала без проблем ,на идење од Скопје секој пат од Велешката патарината па се до патарината до Градско педалата беше стисната до крај
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18339
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13805 на: Август 01, 2020, 19:18:13 pm »
Чим ти светка ЕСП или многу лоши гуми возиш или полна гас си цело време или улиците се многу лоши. А за такво возење ок ти е потрошувачката.
« Последно менување: Август 01, 2020, 19:59:27 pm DarthJe5us »

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1811
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13806 на: Август 01, 2020, 19:50:22 pm »
Гумите се Ханкок вентус приме 3,лани ги ставив.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • хаУс мајстор
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13807 на: Август 01, 2020, 21:35:31 pm »
Ти се враќаат лудите години тогаш :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39739
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13808 на: Август 01, 2020, 23:12:21 pm »
Не му е за продавање, да беше за продавање, 6.5 градска ќе му трошеше сеа.. ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1811
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13809 на: Август 01, 2020, 23:44:56 pm »
Градска 6.5л може само со скутер да извадам,возило на 4 тркала нема шанси.Дали и на отворено ќе извадам 6.5л.


https://imgur.com/kA5mJe8

https://imgur.com/Z0MlcPI
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3453
 • Жгл' б гл'б
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13810 на: Август 02, 2020, 03:04:09 am »
AUDI, колку години имаш и од каде оваа потреба да снимаш со телефон горе-долу наместо да посветиш 100% фокус на патот на таа брзина?

Загрижен сум за тебе.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15216
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13811 на: Август 02, 2020, 11:54:00 am »
Ксара 1.4 бензин, 2004 година.

Со кровни носачи, ~560 км со 47 литри, од прилика 8.4 на 100.

Без кровни носачи, ~640 км со 46 литри, од прилика 7.2 на 100.

Исто возена, 70% отворен пат, 30% град, клима 100% од времето.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7529
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13812 на: Август 02, 2020, 15:23:01 pm »
Многу некако?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32194
 • Таков е животот... јебига
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13813 на: Август 02, 2020, 15:29:03 pm »
Многу некако?

1.4 атмо, башка дечкото е учен да вози у западна македонија  ;D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15216
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13814 на: Август 02, 2020, 18:31:58 pm »
Многу некако?

Толку е, 120 е на 3700 вртежи. А јас си возам +20 кај што ќе проценам дека е безбедно.

Некако сме навикнати да се постираат најниските потрошувачки што членовите некогаш ги забележале кај своите коли, па секоја нормална потрошувачка без векување по патишта личи многу.