Автор Тема: Измерена потрошувачка на гориво  (Прочитано 852618 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3201
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13200 на: Март 06, 2019, 21:24:49 pm »
Скопје - Прешево - Бујановац - Скопје

6.2л/100км

Возено 10-20км/ч над ограничувања.

Астра Х 1.4

Sent from my Redmi Note 5 AI


Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3090
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13201 на: Март 15, 2019, 06:27:52 am »
Скопје-Паланка-Банско-Делчево-Скопје
А класа 2.0 дизел

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9701
 • Архитект
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13202 на: Март 15, 2019, 09:03:01 am »
Незнам шо се тие трите на долниот екран. Ама имаш 2 од три.
;D

Иначе.

380км поминати со пола резервоар строго низ град.
9.4 л/100км
дизел економик.
Да возев бензин кузнај колку ќе ми беше потрошувачката.

алфа 147 нафта едишн

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37162
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13203 на: Март 15, 2019, 09:04:34 am »
Плин треба да ѝ стаиш... ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3175
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13204 на: Март 15, 2019, 09:05:38 am »
Незнам шо се тие трите на долниот екран. Ама имаш 2 од три.
;D

Иначе.

380км поминати со пола резервоар строго низ град.
9.4 л/100км
дизел економик.
Да возев бензин кузнај колку ќе ми беше потрошувачката.

алфа 147 нафта едишн
Уште еден живот има ;D

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3090
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13205 на: Март 16, 2019, 22:00:57 pm »
Покажува кој е врзан на задни седишта,конкретно десно е врзано кај што е седиштето за помалото дете,поголемото веќе со каишот од колата се врзува кога е во седиште.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2930
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13206 на: Март 18, 2019, 19:08:05 pm »
Поминато 106КМ,локално Радовиш-Струмица,просечно 4.1Л,Фиат Бело 1.9 МултиџеТ :D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3192
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13207 на: Март 18, 2019, 19:31:36 pm »
Скопје граница Бг-Ро-Скопје,поминати 1300км возило Vw caddy 2.0tdi. Возено  +20км/h од знаци потрошувачка 5,1км/100км според борд.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1248
 • Велешанче
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13208 на: Март 24, 2019, 21:12:18 pm »
Велес-Београд-Велес. Поминати приближно 960км со 65 литри плин, што му иде околу 6.7л/100км. 80% од патот возено на темпомат наместен на 130km/h, освен грделичка клисура и на враќање од Врање до граница се возеше константно над 140-150km/h.
Возило Opel Corsa E 1.4
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6496
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13209 на: Март 24, 2019, 23:42:54 pm »
Велес-Београд-Велес. Поминати приближно 960км со 65 литри плин, што му иде околу 6.7л/100км. 80% од патот возено на темпомат наместен на 130km/h, освен грделичка клисура и на враќање од Врање до граница се возеше константно над 140-150km/h.
Возило Opel Corsa E 1.4
Нешто од тука не е како што треба, 960км со 65 литри плин 80% возено 130 и 150 некогаш со корса 1.4. Да не си грешка нешто?

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1248
 • Велешанче
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13210 на: Март 25, 2019, 07:41:55 am »
Зошто да бидам грешка ?
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11757
 • Пудингот на шоферството
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13211 на: Март 26, 2019, 09:30:18 am »
Steinfurt - Bitola,vozilo Golf 5 1.9tdi, trojca luge plus bagaz.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37162
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13212 на: Март 26, 2019, 10:16:07 am »
Не си реален. Нема голф што троши над 5л градска и 3.5 отворена.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2930
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13213 на: Март 26, 2019, 10:28:47 am »
Дека е од десна страна волано,иначе не троше 😁

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11757
 • Пудингот на шоферството
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13214 на: Март 26, 2019, 10:46:45 am »
Не си реален. Нема голф што троши над 5л градска и 3.5 отворена.
Ова е на околу 130км/х,на 150км/х ја спушташе пониско за пола литар,али дали така се погодуваше патот(блага надолнина) или стварно сака побрзо возење незнам.Ова е сликано некаде кај Славонски Брод.
Како и да е,скоро 3 резервоари ги сркна за 2170км.Во пари ми излезе исто колку со Аудито.

п.с без клима е патувано,пошо не му работи климата на каначката. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D