Автор Тема: Измерена потрошувачка на гориво  (Прочитано 928777 пати)

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 504
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13860 на: Август 11, 2020, 19:51:21 pm »
Скопје-Охрид 1.2 TSI 9.9/100

Мајк дроп. Шо ве ебам :)))))

Го најдов @loopz  :)


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4600
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13861 на: Август 11, 2020, 20:05:37 pm »
Пред некој месец успеав да потрошам 35 литри за само 20тина километри ;D

Отсутен corsa-c

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13862 на: Август 12, 2020, 12:33:07 pm »
Во месец јуни успеав да изминам 300 км со половина резервоар (22 л) со вожња од околу 80 км/ч. :)

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5900
 • Плинаш!!!
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13863 на: Август 12, 2020, 12:51:55 pm »
Пред некој месец успеав да потрошам 35 литри за само 20тина километри ;D
Рекорд, нема што Битно го реши проблемот.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38705
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13864 на: Август 12, 2020, 13:11:33 pm »
Има и бетер... ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2421
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13865 на: Август 12, 2020, 14:10:17 pm »
Скопје-Охрид 1.2 TSI 9.9/100

Мајк дроп. Шо ве ебам :)))))
За тоа моторче, мене ич не ми е чуди потрошувачката. Мислам дека е таман. Незнам шо очекувате

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31686
 • Таков е животот... јебига
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13866 на: Август 12, 2020, 16:47:50 pm »
Првата четвртинка резервоар Super 100 од Макпе-трол градско возење со клима 50% од времето, претежно растеретен град со исклучен Start/Stop:


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4666
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13867 на: Август 12, 2020, 21:24:53 pm »
Првата четвртинка резервоар Super 100 од Макпе-трол градско возење со клима 50% од времето, претежно растеретен град со исклучен Start/Stop:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Колава уште е у дилема зошто сопственикот не си купил ел.тротинет наместо да ја мачи неа.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3654
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13868 на: Август 12, 2020, 22:15:41 pm »
Првата четвртинка резервоар Super 100 од Макпе-трол градско возење со клима 50% од времето, претежно растеретен град со исклучен Start/Stop:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Миќи расипана кола ти даделе 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31686
 • Таков е животот... јебига
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13869 на: Август 13, 2020, 00:56:39 am »

Отсутен vladimir_

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 212
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13870 на: Август 14, 2020, 20:54:40 pm »
Битола - Берово - Битола 518км, просечна по борд 5.4л. Не знам колку крати или додава бордот ама не  е лошо за 150кс

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2045
 • Жгл' б гл'б
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13871 на: Август 14, 2020, 21:23:37 pm »
Другари, опрајте јуниор... Шкодилак кога мери потрошња на 100, дали бројката е од последните 100 (или други километри по некои settings) или од целиот "Trip" циклус додека не го ресетираш?
Партија за Целосна Еманципација на Роќерите!

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 504
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13872 на: Август 14, 2020, 21:40:16 pm »
Битола - Берово - Битола 518км, просечна по борд 5.4л. Не знам колку крати или додава бордот ама не  е лошо за 150кс


Дечко, далеку од лошо, одлично си поминал. Со клима со сите нишани претпоставувам.

Од каде одеше за Берово? Штип - Кочани - Виница? Најдалеку до Виница сум бил, па ме интересира онака

Отсутен vladimir_

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 212
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13873 на: Август 14, 2020, 21:48:18 pm »
Битола - Берово - Битола 518км, просечна по борд 5.4л. Не знам колку крати или додава бордот ама не  е лошо за 150кс


Дечко, далеку од лошо, одлично си поминал. Со клима со сите нишани претпоставувам.

Од каде одеше за Берово? Штип - Кочани - Виница? Најдалеку до Виница сум бил, па ме интересира онака
Да,таја беше рутата. Иначе за  клима немаше потреба низ планина до берово свежо беше и плус чист воздух.И на бегање на плетвар немав пуштено ама па зато душата му ја извајв нагоре :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 504
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Измерена потрошувачка на гориво
« Одговори #13874 на: Август 14, 2020, 21:59:44 pm »
Традиционално еден hill climb мора до Че  ;)