Автор Тема: Електрични автомобили и хибриди  (Прочитано 152440 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1530 на: Август 13, 2019, 07:55:34 am »
Штета што изглеа ко издужена буба мк3 со одвратни фарови :(
За денешно време, имаме среќа што не е ѓубре кренато.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 749
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1531 на: Август 20, 2019, 07:08:30 am »
Сепак сум на став дека Тесла е една голема финансиска превара
https://www.autoportal.hr/clanak/tesla_model_3_zaustavljen_u_proizvodnji_previse_je_problema

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1532 на: Август 20, 2019, 07:24:05 am »
Убав став си имаш.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1533 на: Август 20, 2019, 07:37:34 am »
Сепак сум на став дека Тесла е една голема финансиска превара
https://www.autoportal.hr/clanak/tesla_model_3_zaustavljen_u_proizvodnji_previse_je_problema

Тогаш научи нешто за Тесла, прочитај некоја биографија на Елон Маск. Ќе видиш како ќе ти се смени ставот. Тесла не е создадена да прави профит или да биде најдобра, друга е идејата зад Тесла, можам да ти позајмам да прочиташ.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1534 на: Август 20, 2019, 08:07:58 am »
Тесла не е создадена да прави профит ....


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4892
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1535 на: Август 20, 2019, 08:59:47 am »
Ја возев на подолг пат, затоа ти кажувам.
Denovive se spremam da go vozam touringot.
Camryto tets voziloto e prodadeno i ne planiraat da registriraat zs se im e rezervirano/prodadeno do mart 2020, rok na isporaka za Camry 7-8 meseci, isto i Lexusot go prodale toj sto go vozev, i isporaka isto.
Samo Touring imaat test od hibridite, i toj e jakata verzija so 2.0 motor.

Za godina dena treba da se stabilizira ponuda/pobaruvacka i cena sekako.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 749
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1536 на: Август 20, 2019, 11:16:09 am »
Сепак сум на став дека Тесла е една голема финансиска превара
https://www.autoportal.hr/clanak/tesla_model_3_zaustavljen_u_proizvodnji_previse_je_problema

Тогаш научи нешто за Тесла, прочитај некоја биографија на Елон Маск. Ќе видиш како ќе ти се смени ставот. Тесла не е создадена да прави профит или да биде најдобра, друга е идејата зад Тесла, можам да ти позајмам да прочиташ.
Автор: Елон Маск. Јасно ми е кој е чоекот кои му се идеите, бизнисите итн....Само што проектот Тесла се базира на featurs-и а не на реална производна, пазарна и финанска моќ
« Последно менување: Август 20, 2019, 11:22:38 am mkm »

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1048
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1537 на: Август 20, 2019, 13:32:17 pm »
Ја возев на подолг пат, затоа ти кажувам.
Denovive se spremam da go vozam touringot.
Camryto tets voziloto e prodadeno i ne planiraat da registriraat zs se im e rezervirano/prodadeno do mart 2020, rok na isporaka za Camry 7-8 meseci, isto i Lexusot go prodale toj sto go vozev, i isporaka isto.
Samo Touring imaat test od hibridite, i toj e jakata verzija so 2.0 motor.

Za godina dena treba da se stabilizira ponuda/pobaruvacka i cena sekako.


Мене ептен ми направи мерак, добив понуда за него во највисоко ниво на опрема 29490еур, што е супер цена со оглед на тоа дека нема што нема од опрема, се што ти треба и што не ти треба. Вози па пиши импресии :D

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4892
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1538 на: Август 20, 2019, 13:34:22 pm »
Mnogu pari e toa za vozilo od taa klasa. Preteraa so cenite navistina.
Ne velam deka e losa kolata, ali 30k za Corolla e too much.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1048
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1539 на: Август 20, 2019, 13:37:02 pm »
Па кога може Октавиа преку 30к да чини со приближно толку опрема, зошто да не и Корола, башка квалитетот на материјали во Королата не се споредува со Октавиата. Дека претераа со цени, претераа, сите.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1540 на: Август 20, 2019, 13:42:51 pm »
Камри за 28000 или Рав4 за 31000 е оптимално сега за сега.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1048
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1541 на: Август 20, 2019, 13:44:12 pm »
Се зависи од вкус и од потреби во однос на опрема и големина на возило и мотор.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 749
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1542 на: Август 20, 2019, 13:53:21 pm »
Јас мислам треба Шевролет да се врати во Европа. СО ценовната политика што ја имаше претходно
https://www.youtube.com/watch?v=NRFHD0rSssI

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1543 на: Август 20, 2019, 13:59:09 pm »
Се зависи од вкус и од потреби во однос на опрема и големина на возило и мотор.
Тие се оптимални во однос на се. Королата според мене е одлична, но пневматиците мора да се сменат веднаш со најтивките на пазарот што е 300еур трошок. А згора на тоа цената не е конкурентна во однос на тие две погоре.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1544 на: Август 20, 2019, 19:46:18 pm »
Автор: Елон Маск. Јасно ми е кој е чоекот кои му се идеите, бизнисите итн....Само што проектот Тесла се базира на featurs-и а не на реална производна, пазарна и финанска моќ

Автор не е Елон Маск. Ако тој би бил автор тоа би било автобиографија. Ова се биографии напишани од критичари. Гледам дека не ти е јасно кои му се идеите. Тесла, СпејсИкс и Боринг компани не се бизниси.

@Simo - Carrier159 , дааа, дааа... Биографијава што ја читам е многу покритичка одошто мислите. Зад тие компании има мисија, тоа не се бизниси.