Автор Тема: Електрични автомобили и хибриди  (Прочитано 178830 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20105
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1410 на: Мај 16, 2019, 13:42:22 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3080
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1411 на: Мај 16, 2019, 16:39:35 pm »
Следната генерација електрични аута начелно од германските производители ќе биде подобра во секој можен поглед од моменталната понуда на електрични коли. Штом првата итерација е овој степен успешна...ќе си газат.


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17342
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1412 на: Мај 16, 2019, 17:06:54 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16090
 • Keep it 100
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1413 на: Мај 16, 2019, 19:01:24 pm »

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20105
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1414 на: Мај 28, 2019, 13:44:25 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен nefer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 584
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1415 на: Јуни 01, 2019, 20:20:20 pm »

« Последно менување: Јуни 01, 2019, 21:22:33 pm zeroSignal »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3080
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1416 на: Јуни 10, 2019, 12:57:15 pm »


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31360
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1418 на: Јуни 13, 2019, 18:46:00 pm »
Следната генерација електрични аута начелно од германските производители ќе биде подобра во секој можен поглед од моменталната понуда на електрични коли. Штом првата итерација е овој степен успешна...ќе си газат.

Германските производители се испосраа. Доцнат 15 години. После кога ќе научат како се прават возила ќе се фалат, бољи сме од Тесла, а Елон ќе им се кикоти од страна како на првачиња што пробуваат нешто ново.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7770
 • Пичлеме
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1419 на: Јуни 13, 2019, 19:25:19 pm »
Дискутабилно е тоа со доцнењето на големите германски производители. Едноставно работеле на целосен производ и тоа е тоа. А дека Елон ќе им се кикоти на тие што ќе му ја одземат тезгата, нешто не ми се верва :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31360
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1420 на: Јуни 13, 2019, 20:29:40 pm »
Дискутабилно е тоа со доцнењето на големите германски производители. Едноставно работеле на целосен производ и тоа е тоа. А дека Елон ќе им се кикоти на тие што ќе му ја одземат тезгата, нешто не ми се верва :)
Работеле на целосен производ 15 години? ;D Не ме јеби, Тесла да не е со три тркала па пак ги плеска?
На Елон не му е целта да се натпреварува со богатите и славните, туку да направи доброчин на човештвото и многу сум среќен што успеа и тоа на неколку полиња. Тоа се тие полиња на кои германците немаа муда да покажат.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1421 на: Јуни 13, 2019, 20:40:55 pm »
Само парата им е во паметот затоа. Не дека на Елон не му е, ама нашол како да прави пара преку продажба на отсеци за производители кои не сакаат да исполнуваат норми и слично.

Ама важно оди типот. Од друга страна Јапанциве се веќе во 7ма генерација хибриди, 22 години веќе. Електричари 10тина години вадат
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7770
 • Пичлеме
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1422 на: Јуни 13, 2019, 20:46:38 pm »
Дискутабилно е тоа со доцнењето на големите германски производители. Едноставно работеле на целосен производ и тоа е тоа. А дека Елон ќе им се кикоти на тие што ќе му ја одземат тезгата, нешто не ми се верва :)
Работеле на целосен производ 15 години? ;D Не ме јеби, Тесла да не е со три тркала па пак ги плеска?
На Елон не му е целта да се натпреварува со богатите и славните, туку да направи доброчин на човештвото и многу сум среќен што успеа и тоа на неколку полиња. Тоа се тие полиња на кои германците немаа муда да покажат.
Можи и да имаш право, јас само мое гледиште/мислење споделив, не сум навлегол толку длабоко во тематиката. Колку и да сум се трудел да извлечам достапни (гугл) информации за тајните „еротски“ кругови на големите играчи, излегувале нови теории, заговори и купишта приказни на кои не сум можел да им го фатам крајот. Решив сѐ да конзумирам со доза на резерва :)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3080
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1423 на: Јуни 14, 2019, 07:32:50 am »


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #1424 на: Јуни 25, 2019, 08:56:06 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.