Автор Тема: Познати дубари по сервисите и како да се чуваме од нив  (Прочитано 44602 пати)

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Imam Samo edno nesto da kazam  >:(

JA OTRUVTE TEMAVA !!!   >:( >:( >:(
Pa temava ne e sa servisite i nivnoto rabotenje daj ve molam prestanete veke  :-X
   

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2154
Јас работев во еден официјален сервис,и да ви кажам дека какви дубари се прават,какви превари и што уште не.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Eeee Audi toa ne e nisto. Treba da si zememe eden od Nigerija za da ni e profesor kako se pravat Izmami. Imnogu im uspevaat.

Dubarite vo servis se normalna rabota i na zapad na nivo na majstori i magacioneri.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Во Македонија, за МЕНЕ лично, постои само Порше Македонија како овластен сервис ...

Овие останативе, кои не знаат како да извадат маска, за да средат клима, далеку се од овластен сервис ...

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Nosi si ja vo ovlasten servis i ne mu ja dumaj mnogu mnogu. Oni si znaat sto kako. A daj Boze packite da si bidat vo dzeb i posle uzivanje vo ubavo vozenje.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2154
ТОММИ на прв поглед изгледаат професионалци и на кои можеш да им веруваш,но после тоа што го видов ни тие не се тоа што се,имав некој контакт и со порше,бидејќи работев во сервис за вњ,само не во Ск.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Skopje i ostanatite gradovi ne znam kako se. Ednas bev vo Sa Sa me zaklaa posteno (400DM) i vise nikad rekov ne im stapnuvam

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2154
Па за некое  скинато црево од турбо,наплаќаат дека е сменет сензорот за воздух,наплакаат масло лонглифе од 1 литар а ставаат бог знае какво од масло од буре,точено во шишиња од лонг лифе на лице место и што уште не,македонче лакомо за пари....
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Greota se oni.. Nemaat mnogu rabota :( Za zalenje se. Sega vekje nemaat zastota od drzavata kako koga imase ogranicen uvoz. I sega nikoj ne im trosi tolku.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Greota se oni.. Nemaat mnogu rabota :( Za zalenje se. Sega vekje nemaat zastota od drzavata kako koga imase ogranicen uvoz. I sega nikoj ne im trosi tolku.

Te молам, помини кога ке бидеш во Скопје кај нивниот сервис и ке видиш каква глупост имаш истресено ...

Сервисираат возила и од Косово ...

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Ne se greota. Serviserite treba da napravat cenovnik so ceni adaptirani na makedonskiot pazar. VO sportivno neka propadnat.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Во Македонија, за МЕНЕ лично, постои само Порше Македонија како овластен сервис ...

Овие останативе, кои не знаат како да извадат маска, за да средат клима, далеку се од овластен сервис ...

И јас го мислев исто како тебе до пред некое време, ама да знаеш има луѓе кои си ја знаат многу подобро работата само што немаат такви сервиси наредени внатре со плочки од кои од подот можеш леб да јадеш. Се разбира муштериите паѓаат на такви работи.

Би било добро модераторите да отворат една ваква тема и муабетиве таму да се преместат затоа што му ја напраивме кармакараша темава на Томи.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Ете, ново темиче, значи што праат по овластени/неовластени/шупа(к) мајстор сервиси, за да ве сотрат а да не ви завршат работа ко` што треба.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Во Македонија, за МЕНЕ лично, постои само Порше Македонија како овластен сервис ...

Овие останативе, кои не знаат како да извадат маска, за да средат клима, далеку се од овластен сервис ...

И јас го мислев исто како тебе до пред некое време, ама да знаеш има луѓе кои си ја знаат многу подобро работата само што немаат такви сервиси наредени внатре со плочки од кои од подот можеш леб да јадеш. Се разбира муштериите паѓаат на такви работи.

Би било добро модераторите да отворат една ваква тема и муабетиве таму да се преместат затоа што му ја напраивме кармакараша темава на Томи.

Не "паднав" на таква работа ...

Оценка дадов од целокупниот впечаток, прием на возило, ажурност, известување за проблем ...

Можеа да ме одерат мене лично, мислев дека е сензорот за масло кој сигурно чини 3 пати повеќе од таа брава ...
Ми рече, АКО САКАШ, смени си ја ...

Ме упати каде да ја нарачам, и не ми зедоа денар луѓето ... Ме примија и преку ред ...

Не знам, сега за сега, задоволен сум од нивното однесување кон мене како потрошувач, и кон возилото како објект на сервисирање ...

Ке побарам да ми ја вратат старата брава и ке ја сликнам доколку ја добијам назад ..

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9208
  • Аstra la vista baby !