Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 350041 пати)

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.
Мене баш ми е допе ;D ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30620
 • Таков е животот... јебига
Фала на сите за одговорите. Ќе побарам.


Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?
Јави се во хамза во шутка или кај игор во радишани. Тие растураат фордови.

Да не имаш случајно бројче?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9408
 • Архитект
Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3085229

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3226107

Еве ти и 17ки

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3250357

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2169
Фала на сите за одговорите. Ќе побарам.


Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?
Јави се во хамза во шутка или кај игор во радишани. Тие растураат фордови.

Да не имаш случајно бројче?

071 388 488 - Хамза

070 635 444 Игор

Присутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8786
 • Аstra la vista baby !
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.

Ко ке го патосира на Air Ride, таман ке биди. :)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7211
 • Пичлеме
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.

Како капаци од шахти се бандашиве :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16422
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Многу добар бандаш. ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Бандашот е добар, колата е згрешена.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Бандажот е супер раткапна.

Фантастична.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Бандажот е супер раткапна.

Фантастична.

Чоекот тргнал некаде со бандашот, ама не стигнал до крај:Други примери....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15740
 • Keep it 100
Најдобар пример:


Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2523
 • Everything is important.
Каде во Скопје пескарат бандажи? Ако има некој број да ми даде?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Каде во Скопје пескарат бандажи? Ако има некој број да ми даде?
https://www.facebook.com/peskarenje.farbanje.9

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.