Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 385119 пати)

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 156
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.
Мене баш ми е допе ;D ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Фала на сите за одговорите. Ќе побарам.


Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?
Јави се во хамза во шутка или кај игор во радишани. Тие растураат фордови.

Да не имаш случајно бројче?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9883
 • Архитект
Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3085229

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3226107

Еве ти и 17ки

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3250357

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2226
Фала на сите за одговорите. Ќе побарам.


Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?
Јави се во хамза во шутка или кај игор во радишани. Тие растураат фордови.

Да не имаш случајно бројче?

071 388 488 - Хамза

070 635 444 Игор

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.

Ко ке го патосира на Air Ride, таман ке биди. :)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7763
 • Пичлеме
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.

Како капаци од шахти се бандашиве :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17326
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Многу добар бандаш. ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38112
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Бандашот е добар, колата е згрешена.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Бандажот е супер раткапна.

Фантастична.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38112
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Бандажот е супер раткапна.

Фантастична.

Чоекот тргнал некаде со бандашот, ама не стигнал до крај:Други примери....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Најдобар пример:


Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2553
 • Everything is important.
Каде во Скопје пескарат бандажи? Ако има некој број да ми даде?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38112
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Каде во Скопје пескарат бандажи? Ако има некој број да ми даде?
https://www.facebook.com/peskarenje.farbanje.9

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3853 на: Ноември 14, 2019, 15:40:55 pm »
Случајно да не носи некој кај нас Japan Racing Wheels? Сакам да купам JR30 за хондата, ги има во Солун за 800 евра, ама ќе треба да правам трипер комбинации.

Или ако знаете друг производител со сличен тип на бандаж што може да се купи кај нас пишете ми.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9883
 • Архитект
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3854 на: Ноември 14, 2019, 15:47:49 pm »
Пиши му на браќата со голфовите. Колку што се сеќавам тие ставаа JRW на голфот.