Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 347661 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24120
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3780 на: Февруари 10, 2019, 19:17:46 pm »
Се согласувам со колегата погоре, не е убаво кога бандажот излегува од крило, не возиш Тигра мамуму.

Идеално, бандажот треба да е во линија со крилото. Извади ги дистанцерите, или стави нијанса помали.

Отсутен dgx

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3781 на: Февруари 12, 2019, 12:30:14 pm »
Може повеќе информации за MAK бандажите за квалитетот? Планирам да купам еден сет за летни 18ки, 225, 50

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9392
 • Giulietta QV
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3782 на: Февруари 12, 2019, 12:42:15 pm »
МАК се одлични бандажи, бренд се, не се измишљотина кинеска
МАК, OZ, BBS, Alutec, Dezent, Ronal... нема утка кај нив што се однесува до квалитет

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4781
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3783 на: Февруари 12, 2019, 19:26:41 pm »
МАК се одлични бандажи, бренд се, не се измишљотина кинеска
МАК, OZ, BBS, Alutec, Dezent, Ronal... нема утка кај нив што се однесува до квалитет
Mozam da potvrdam za Alutec.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2339
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3784 на: Февруари 12, 2019, 19:55:15 pm »
Добри се МАК без гајле.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2020
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3785 на: Февруари 27, 2019, 20:49:11 pm »
дали 4х98 може да се упасират на 4х100 бандажи?
>>>>><<<<<

Отсутен Принц

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3307
 • MadaFunker
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3786 на: Февруари 27, 2019, 21:55:43 pm »
На кола со  4х98 можеш да и ставиш 4х100, а за обратно...види земај еден бандаж и пробај..
New blood of old school

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3787 на: Февруари 27, 2019, 22:12:00 pm »
Централниот отвор е поголема мака...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
 • M Performance
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3788 на: Февруари 28, 2019, 02:03:45 am »
дечки позади минимално ми закачува гумата на крилото на дупки по аутопат, некој што би можел внатрешно да го извитка крилото познавате  ли?

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5826
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3789 на: Февруари 28, 2019, 02:27:58 am »
Во Кичево има еден проширува али тоа е минимално можда некои 5мм.. Али јас тоа не би го правел во никој случај освен ако не се работи за некоја кола од 1000 евра па да не ми е гајле баш.. Има голема можност бојата да испука а недај боже да има кит..

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
 • M Performance
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3790 на: Февруари 28, 2019, 02:45:33 am »
Во Кичево има еден проширува али тоа е минимално можда некои 5мм.. Али јас тоа не би го правел во никој случај освен ако не се работи за некоја кола од 1000 евра па да не ми е гајле баш.. Има голема можност бојата да испука а недај боже да има кит..
Па мислам дека и 5мм би ми направиле разлика зошто закачува токму на ќошот од гумата,
Инаку сите истово ми го викаат. друг начин нема ли.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3791 на: Февруари 28, 2019, 04:18:47 am »
Ова треба да се направи.


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3792 на: Февруари 28, 2019, 06:35:26 am »
Во некоја друга тема пишав, Жарко имаше на времето фендер ролер, веројатно уште го има. 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
 • Велешанче
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3793 на: Март 02, 2019, 19:27:36 pm »
Дечки некој да знае случајно кај може да се најде еден бандаж како на сликата подоле. Бандажите се купени нови во Турбо Макс, ама таму немаат веќе на залиха, а овој е оштетен и не ми се ризикува да го правам, а и незнам дали може да се направи
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14093
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3794 на: Март 02, 2019, 19:32:59 pm »
Пукнат е? Се прави ако не можеш да најдеш (многу веројатно и не наоѓаш ако немаат на залиха више).

Се буши мало дупче на крајот на пукнатината и после се заварува.