Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 350040 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3899
 • хаУс мајстор
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3825 на: Март 20, 2019, 23:24:47 pm »
Ова Полово у живо го видов, од голф само од позади малку се разликува. Му еб*ле пиперот...
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • Бенве си е бенве
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3826 на: Април 02, 2019, 22:53:52 pm »
Моментално имам 3 пара алу бандажи. Овие што се без гуми ги спремав за летниот сетап. Монтирав у немачка други 18ки ете има слика како стојат на колата. Се мислам кои да ги оставам за летни, а кои за зимни од овие два. 17ките ги вадам од игра оти решив да ги продадам. Предлози :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3827 на: Април 02, 2019, 23:06:05 pm »
Тие на колата летни,од сликите тие за зимни.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8786
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3828 на: Април 07, 2019, 15:18:35 pm »
@MAPJAH (Мапјах на латиница си бил, а не Марјан на кирилица :D )

Ако имаш 17ки за продажба, со доплата може да ги замениме за овие 18ки ако ти фаќаат око.


Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • Бенве си е бенве
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3829 на: Април 07, 2019, 15:23:38 pm »
Имам 2 пара 18ки, ќе одам на 19ки летни штом ги потрошам летниве гуми.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16422
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3830 на: Април 07, 2019, 17:03:38 pm »
@MAPJAH (Мапјах на латиница си бил, а не Марјан на кирилица :D )

Ако имаш 17ки за продажба, со доплата може да ги замениме за овие 18ки ако ти фаќаат око.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Нема да личи бандажов на F10.

Отсутен antibiotic1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 187
 • МАЗДАШ
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3831 на: Април 17, 2019, 09:48:44 am »
Знае некој кои се увозници на МАК бандажите да прашам за цена пошо сегде кај што ги има ми даваат различни цени :/.
Фала
Old Mazda's never die, they just get faster.

Отсутен dimitar.s

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3832 на: Април 17, 2019, 10:59:25 am »
Можно е да има повеќе, еден од нив е: http://www.evropagumi.com.mk/

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9342
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3833 на: Април 17, 2019, 21:03:40 pm »
Ги носеше и Stop&Go.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615


Чинам дека или никогаш, или ептен многу одамна немам видено волку ружен бандаж.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30620
 • Таков е животот... јебига
Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2169
Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?
Јави се во хамза во шутка или кај игор во радишани. Тие растураат фордови.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
 • Colt-че
Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?

Кај Самшпед во Лисиче праша? 076 242 302
Ако не ти се брза можеш и да нарачаш, ќе ти донесе.
Потпис.

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2410
Може троа помош да најдам челични бандажи 16 инчни 5 х 108 за Фокус:?

Кај Самшпед во Лисиче праша? 076 242 302
Ако не ти се брза можеш и да нарачаш, ќе ти донесе.
Као мене што ми донесе, среќа што најдов на оглас половни од Мазда, токму пред да почне зимска сезона.
Сепак, нека проба, има време :)

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
 :D